HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Minister vnútra Mikulec má podporu len 72 koaličných poslancov. Vo funkcii, žiaľ, aj tak ostáva

Roman Mikulec / Fotokoláž (via TASR)

Minister vnútra Roman Mikulec má podporu len 72 koaličných poslancov. Zo 135 prítomných poslancov hlasovalo za jeho odvolanie 53 opozičníkov. Desiati poslanci sa zdržali, z toho bolo deväť z koaličnej Sme rodina. O hlasovaní v NR SR informuje TASR.

Pri hlasovaní o dovolaní Mikulca sa zdržal aj šéf Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár. Zdržal sa aj poslanec OĽANO Peter Kremský. Poslanci Sme rodina Adriana Pčolinská a Peter Pčolinský sa na hlasovaní vôbec nezúčastnili. Pôvodne avizovali, že budú hlasovať s opozíciou za odvolanie Mikulca.

Detaily, z ktorých mrazí! Svedkyňa videla na vlastné oči, ako vykopávajú hrob Milana Lučanského

Schôdza k odvolávaniu Mikulca sa začala v utorok (15. 6.). Iniciovala ju opozícia. Smer ministra navrhol odvolať v súvislosti so situáciou v bezpečnostných zložkách a pre podozrenia o možnom manipulovaní vyšetrovania viacerých káuz zo strany skupiny vyšetrovateľov a kriminalistov.

Diskusia k návrhu na odvolanie šéfa rezortu vnútra trvala dva dni. Zapojilo sa do nej vyše 20 rečníkov. Medzi nimi boli aj viacerí ministri a premiér. Mikulec vystúpil v diskusii viackrát. Niekoľkokrát sa vyjadrili aj predkladatelia návrhu na jeho odvolanie. V rozprave padlo množstvo invektív.

Poslanci by sa mali zísť na rokovaní aj vo štvrtok (17. 6.), začať by sa mala plánovaná júnová schôdza parlamentu. Zákonodarcov na nej čaká viac ako 80 bodov programu. Medzi nimi sú napríklad zmeny v oblasti kolúznej väzby, zjednotenie financovania škôl, ale aj návrh na odoberanie benefitov príslušníkom komunistického režimu a ďalšie návrhy.

Futbal? Zranenia ministra Naďa pripomínajú skôr následky krčmovej bitky, ľudia mu neveria

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info