HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Prezliekač kabátov Droba sa vrátil do vedenia SaS. Od Sulíka cez Lipšica naspäť k Sulíkovi

Juraj Droba / Fotokoláž (via TASR)

Od Sulíka cez Lipšica naspäť k Sulíkovi. Tak sa dá opísať doterajšia kariéra predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu. Dnešný snem SaS ho zvolil do republikovej rady. Predseda SaS Sulík povedal, že sa tým rehabilitoval.

Informáciu o dnešnom sneme SaS priniesla TASR.

Šéf liberálov po zvolení Drobu do republikovej rady privítal bratislavského župana naspäť v strane. Droba politickú kariéru začínal v SaS. Neskôr prestúpil do trpasličej strany Nova, ktorú zakladal Daniel Lipšic, súčasný šéf špeciálnej prokuratúry. Keďže Nova bola politickým prepadákom, Droba sa opäť vrátil do SaS a oddnes je v jej najvyššom vedení.

Kariérny diplomat Korčok sa vyfarbil. Zúčastnil sa straníckeho snemu SaS a hrkútal si s Klusom

Republiková rada v SaS je výkonným straníckym orgánom. Tvoria ju predseda Richard Sulík a ďalší 12 členovia volení na rôzne časové úseky. Najviac hlasov získal Martin Klus a bol do republikovej rady zvolený na štyri roky. Na rovnaké časové obdobie boli do orgánu zvolení Jozef Kanuščák a Marián Viskupič.

Na tri roky si liberáli zvolili do rady Juraja Jevina, najbližšie dva roky bude v nej pôsobiť aj Miroslav Žiak a Michal Uherčík. Mandát na jeden rok získali Droba a Jana Bittó Cigániková. Členom rady sa stal aj Michal Uherčík, ktorý bude v najbližších voľbách kandidovať na primátora mesta Martin.

Výmena predsedu strany podľa súčasného šéfa Sulíka aktuálne nie je téma. Pripomenul, že jeho mandát trvá do roku 2023 a na sobotnom sneme nepočul, že by členovia chceli zmenu. O svojom nástupcovi preto nechcel hovoriť.

Sudca odmietol zobrať advokáta Ribára do väzby. Sudca povedal, že návrh je nedôvodný

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info