HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Najbližší mŕtvej Ninky (†6) sa dočkali: Za jej smrť je zodpovedná trenčianska nemocnica!

Pri spomienkach na svoju mŕtvu dcérku Ninku sa jej rodičom vždy zalesknú v očiach slzy. Autor Jozef Uhlárik

Takýto verdikt nešťastní rodičia očakávali, veľmi im však neuľavil. Namiesto priznaných peňazí od trenčianskej nemocnice by radšej chceli mať doma svoje milované dievčatko živé a zdravé.

Manželia Chuchelovci z Prejty pri Dubnici nad Váhom osem rokov bojovali za to, aby trenčianskej nemocnici dokázali, že smrť ich milovanej Ninky (†6) zavinil zdravotnícky personál. Súd teraz konkrétne mená vinníkov neriešil, no prstom ukázal na pochybenia nemocnice, ktorá tak bude musieť platiť. Otcovi aj mame malého dievčatka po 30 tisíc eur. „Sú to peniaze pokropenej krvou našej Ninky,“ priznal so smútkom v hlase otec dievčatka.

Nemocnica je vinná za neoprávnený zásah do práva na súkromie a rodinný život
Slová, ktoré napísali Ninkini rodičia na jej fotku nepotrebujú žiaden komentár. Zdroj: Archív Ľubomír Chuchel

Chuchelovcom sa nepochopiteľnou a najmä zbytočnou smrťou ich milovanej Ninky (†6) zrútil celý svet. Osudným sa veselému a krásnemu dievčatku stal 10. október 2013, keď sa vrátila zo školy a opäť cítila bolenie bruška a črevnú virózu. Bolo to tri týždne pred jej siedmymi narodeninami. Rodičia s ňou takmer týždeň chodili po rozličných lekároch a vyšetreniach, až ju napokon 16. októbra prijali do trenčianskej nemocnice. Liečba tam podľa rodičov nebola taká, akú potrebovala. Preto ju previezli do Bratislavy, kde však svoj boj o život druhý deň po prevoze prehrala.

Ninka zomrela na dehydratáciu po črevnej chrípke doslova rodičom v náručí. Od začiatku tvrdili, že chybu urobili už v trenčianskej nemocnici službukonajúce lekárky. Údajne jej dali neskoro antibiotiká a nedostatočné množstvo infúzií.

Polícia napokon 15. októbra 2018 začala lekárky Janu B. a Silviu S. trestne stíhať za prečin usmrtenia. Trestné konanie však dodnes nie je ukončené. Ninkini rodičia tak nenašli pokoj v duši pretože tí, ktorí môžu za nepochopiteľnú smrť ich milovaného dievčatka, nie sú za to spravodlivo potrestaní.

Teraz sa však dočkali aspoň malého „veľkého“ víťazstva. Sudkyňa rozhodla, že za Ninkinu smrť je zodpovedná trenčianska nemocnica. „Trauma, ktorá vznikla žalobcom smrťou ich dcéry, je neodstrániteľná z ich citového života. Vzťah rodičov k dieťaťu je jedinečný a nenahraditeľný. A protiprávne narušenie týchto vzťahov predstavuje neoprávnený zásah do práva na súkromie a rodinný život,“ dôvodila svoj verdikt sudkyňa.

Šokujúce a hnusné slová právnika na adresu mŕtvej Ninky (†6). Toto povie iba ľudská hyena!

V krátkom čase podá prokurátor obžalobu aj na dve lekárky a možno i primára
Bibianka na svoju malú sestričku Ninku nikdy nezabudne. Zdroj: Jozef Uhlárik

Sudkyňa napokon rozhodla, že nemocnica musí zaplatiť obom rodičom Ninky po 30 tisíc eur ako nemajetkovú ujmu. Ďalej sa im musí písomne ospravedlniť a okrem toho im musí zaplatiť v plnej výške aj trovy konania. Rozsudok ešte nie je právoplatný, pretože nikto z nemocnice sa rozsudku nezúčastnil, takže nepozná jeho výrok ani odôvodnenie.

„Sudkyňa uznala, že všetky pochybenia boli nedbanlivostné,“ povedal s úľavou Ninkin otec Ľubomír, ktorého však aj s manželkou čaká ešte ďalšia výpoveď u vyšetrovateľa. „V utorok ideme na výsluch a v krátkom čase by mala padnúť obžaloba na obe lekárky. „Teraz už nikto nemôže povedať, že sa to nestalo, pretože nemocnica je vinná. A s ňou musia byť vinné aj konkrétne osoby,“ konštatuje Ľubomír Chuchel, podľa ktorého je k dispozícii aj ďalší posudok, ktorý má 158 strán.

„Tam sa znalí priamo vyjadrujú, kde sa stala chyba a vyšetrovateľ teda určí, kto je za ňu aj zodpovedný,“ prezradil nám Ninkin otec. Podľa neho by malo byť obvinenie rozšírené aj na primára oddelenia v trenčianskej nemocnici, kde Ninka ležala. „Bolo by to pre nás zadosťučinenie, pretože on nám robil najväčšie zlo,“ hovorí Ľubomír, ktorý by peniaze od nemocnice najradšej vymenil za život svojej dcérky.

„Sú to peniaze pokropené jej krvou. Viem, že nemocnicu bolí, že nám musí čosi zaplatiť, ale ja im tie peniaze s radosťou vrátim, ak nám oni vrátia našu Ninku. Živú a zdravú,“ dodal na samý záver Ľubomír. Očakáva, že súd sa spravodlivo vysporiada aj s verdiktom a trestom pre vinníkov tejto zbytočnej tragédie.

Nepochopiteľná smrť Ninky (†6) má po siedmich rokoch krásne, ba až mystické pokračovanie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info