HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Hlina: „Sväté“ antikorupčné OĽaNO nominovalo na ministra vnútra priam etalón „spravodlivého“

Alojz Hlina sa smeje nielen z ministra Mikulca, ale aj z celého OĽaNO. Fotokoláž (via TASR)

Udalosti uplynulých dní nahrávajú aj pomerne ostrému kritikovi súčasnej koalície, expolitikovi Alojzovi Hlinovi. Ten sa v statuse zameral hneď na viacero udalostí, čo „rozhýbali“ Slovensko.

Z Alojza Hlinu sa stáva „multifunkčný“ kritik všetkého, čo je čo spájané s Igorom Matovičom a jeho ľuďmi. A to pritom chcel ísť spolu s ním do vlády. Prirodzene, ak by sa tam aj so svojím KDH dostal. Tentokrát sa v statuse nezameral len na jednu vec. Vybral si ich hneď niekoľko.

Kde je tých 500 tisíc ľudí, čo chceli Sputnik

Hneď na úvod sa Hlina priznáva, že po dlhšom čase pozrel televízne správy. „Dá sa povedať, že v našej gubernii sa toho veľa nezmenilo. Matovič ako veľký geopolitický hráč sa v nejakých poludníkoch zmýlil,“ konštatuje Hlina a hneď aj konkretizuje: „Pamätáte, že chcel sypať nejaké čínske testy do Dunaja? Nakoniec to budú ruské vakcíny. Tých 500 tisíc ľudí, ktoré si chcelo dať Sputnik a iba Sputnik, sa mu to nejako cvrklo.“

Mikulcov otec chránil tých, čo chránili nás

Pozornosti expredsedu KDH neušla ani situácia okolo ministra vnútra. „Znova je na mieste otázka, ako to bude s hmotnou zodpovednosťou politikov. ´Sväté´ antikorupčné OĽANO nominovalo na ministra vnútra priam etalón ´spravodlivého´. Je neskutočne drzé sa ho spýtať, že či je to OK, ak zrovna jeho otec vyhral súťaž na chránenie tých, ktorí majú chrániť nás, keď on tam robil. A tých 2,5 milióna eur za to ´stráženie´ sú tie najspravodlivejšie zarobené peniaze v histórii ľudstva,“ chichoce sa nenápadne pomedzi zuby pri hre na spravodlivého antipopulista Alojz Hlina.

Odpoveďou, že hodinky sú fejk, je možná iba v gubernii riadenej bláznami a sektármi

„Rovnako neexistuje nič spravodlivejšie ako to, že z tých cca milióna domov a bytov na Slovensku si tajná služba vyberie na prenájom zrovna byt otca toho, ktorý v tej službe pracuje. To stálo štát zanedbateľných 0,8 milióna ešte vtedajších korún. Tak nad tým rozmýšľam, že otec ministra vnútra je riadny držgroš, že pri príjmoch, ktoré zabezpečila ´oľanovsky´, teda nekorupčne tajná služba, v ktorej pracoval jeho syn, mu z vďaky nekúpil normálne hodinky. Chudák Mikulec musel nosiť fejkové,“ smeje sa Hlina na ministrovi Mikulcovi.

A na samý záver dodáva: „Ináč to, že minister vnútra odbije dotieravú otázku, skadiaľ má na také drahé hodinky, odpoveďou, že sú fejk, to je možné iba v gubernii, riadenej bláznami a sektármi.“

Matovič kúpi milión dávok vakcíny, spotrebuje 3 000 a ešte to považuje za úspech? Nechápe Hlina

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info