Aj keď sa o nej často hovorilo ako o „božskej Libuške“, Vorlíček, ktorý Šafránkovú obsadil do svojej nestarnúcej klasiky Tri oriešky pre Popolušku a urobil z nej hviezdu, mal s herečkou celkom iné skúsenosti. „Naposledy na mňa urobila tak hnusný podraz, že už ju nikdy ani nepozdravím, keby som ju náhodou stretol,“ prezradil pred rokmi Blesku.

Klasik čiernej komédie vtedy opísal poľutovaniahodnú situáciu, keď sa na neho Šafránková bez ospravedlnenia vykašľala a medzinárodne ho potupila. „Volali mi z prestížneho berlínskeho týždenníka, že by radi urobili reportáž k filmu Ako utopiť doktora Mráčka. Tak som volal Jaromírovi Hanzlíkovi a Libuške Šafránkovej, či by dali rozhovor. Obaja súhlasili.“ Redaktorka a fotograf prišli z Berlína, Hanzlík dokonca zo Švajčiarska.

Pár chvíľ pred stretnutím na pražskej Kampe ale Vorlíčkovi zavolala Šafránková a bez udania dôvodu mu oznámila, že nepríde. „To som sa už vážne naštval! O to viac, že chvíľu pred tým ma jej syn natáčal pre dokument k jej šesdesiatke. A ja v ňom ako blbec dobrých dvadsať minút básnil, ako je Libuška úžasná,“ krútil hlavou Vorlíček. „Tým pre mňa končí. Keď ju stretnem, prejdem okolo nej, akoby som šiel okolo neviditeľnej osoby,“ oznámil vtedy nekompromisne režisér.

Vo veku 68 rokov zomrela česká herečka Libuše Šafránková (AKTUALIZOVANÉ)