HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Neuveriteľné: Súd s vinníkom tragickej nehody taxikára Petra (†46) je po 5,5 roku na začiatku!

Petrov taxík bol po silnom náraze šialenou rýchlosťou jazdiaceho opitého Ivana úplne rozbitý. „Ičko“ v ňom našiel svoju smrť a jeho zákazníčka Henrieta si ponesie zdravotné i psychické následky do konca života. Zdroj: PZ

Na Okresnom súde v Nových zámkoch sa začalo nové pojednávanie v prípade tragickej nehody. Zomrel pri nej taxikár Peter Kováč (†46). Ťažko zranená bola jeho zákazníčka Henrieta. Vinníkom bol vtedy iba 19-ročný Ivan V., ktorý sedel za volantom opitý.

Smutný prípad sa po päť a pol roku dostáva na úplný začiatok. Dôvod? Sudkyňa, ktorá ho pojednávala, odišla do dôchodku. Prípad dostal na stôl nový sudca. Po námietke zaujatosti zo strany obvineného sa prípadu ujal nový senát. Až ten začal opäť pojednávať. Obvinený Ivan V. nesúhlasil, aby sa v procese pokračovalo. Preto sa začína prakticky od začiatku. S dohodou o vine a treste prokurátor nesúhlasí.

Vinník priznal päť šesť poldecákov a zaseknutý tachometer vydal ďalšie svedectvo
Vinník nehody Ivan V. priznal pred súdom požitie asi šiestich poldecákov tvrdého alkoholu. Rodine ale odškodné vyplatiť nechce. Zdroj: Jozef Uhlárik

Tragická nehoda vzbudila pozornosť takmer na celom Slovensku. Došlo k nej 19. decembra 2015 asi o pol štvrtej ráno na jednej z križovatiek v Nových Zámkoch. Neuveriteľnou zhodou krutého osudu sa stala asi len 150 metrov od domu, v ktorom nebohý taxikár „Ičko“, ako Petra jeho najbližší a priatelia volali, býval. Do jeho auta vo veľkej rýchlosti, tachometer sa po nehoda zasekol na viac ako 100 km/h, vpálil opitý Ivan V. Po nehode mu policajti namerali takmer dve promile alkoholu. Vracal sa domov zo stužkovej.

„Tak do pol hodiny pred odchodom som pil. Šesť, sedem panákov, poldecákov. Tmavý tvrdý alkohol,“ povedal na súde pri prvých pojednávaniach Ivan, ktorý, o pár mesiacov paradoxne ukončí štúdium na právnickej fakulte. Po taxikárovi, ktorý zomrel krátko po nehode, zostali dve nešťastné ženy, ale aj tri deti z prvého manželstva a dve z nového vzťahu.

Už päť rokov uniká spravodlivosti! Vinník tragédie z Nových Zámkov stále behá na slobode

Vzal im to najcennejšie. čo mali. Odkladanie súdu vnímajú najbližší veľmi ťažko
Ági prišla nezmyselnou tragickou nehodou o svoju najväčšiu lásku. Zdroj: FB / Ági Horváthová

Prípad sa natiahol aj preto, že prokuratúra navrhla pribrať aj štvrtého znalca. Po viac ako roku prišiel teda aj štvrtý posudok z ústavu v Žiline, ktorý potvrdil, že na vine je mladý vodič Ivan. Nehode mohol zabrániť. Proti pojednávaniam bol však aj covid, a preto sa konanie natiahlo tak, že ani po päť a pol roku nie je obvinený Ivan V. odsúdený.

„Vzal nám to najvzácnejšie, čo sme mali. Mne milujúceho manžela a deťom milujúceho otca. Že sa začína od začiatku? Tak vyzerá u nás súdnictvo. Toto sa asi nikdy neskončí,“ povedala nám sklamaná Petrova družka Ági. Teraz aj s deťmi žije u príbuzných v Severnom Írsku, kam sa musela presťahovať, aby nemala pred očami miesto, kde vyhasol život jej lásky. Odišla aj preto, aby sa dokázala postarať o ich deti.

Neuveriteľný príbeh taxikára Jakuba a jeho zákazníkov vo Fakultnej nemocnici v Nitre

Zaplatiť za pohreb vinník ochotný je, takmer stotisícovú nemajetkovú ujmu už nie

Podľa Ági naťahuje Ivan V. pojednávania aj preto, aby doštudoval právo. Ak by ho odsúdili ešte predtým, tak by na školu zrejme mohol zabudnúť. „Verím, že tento štát azda nie je až taký skorumpovaný a zo súdu s podmienkou neodíde,“ skonštatovala smutne Ági.

Po nanovo začatom súdnom pojednávaní sa obvinený Ivan V. vyjadrovať nechcel. „Nebudem sa vyjadrovať,“ povedal stroho a zo súdu doslova zutekal. O jeho cynizme však hovorí skutočnosť, že na súde uviedol, že je ochotný zaplatiť trovy za pohreb a iné malé položky. S vyplatením nemajetkovej ujmy obom Ičkovým deťom aj samotnej Ági po 33 tisíc eur (spolu 99 tisíc) však nesúhlasil.

Otrasný prípad: Taxikár vynadal zákazníčke do p… a navyše jej ešte jednu vylepil

Vinník nehody Henriete úplne zničil život. Je psychicky zničená a s trvalými následkami
Henrieta bola pri nehode ťažko zranená a následky, fyzické aj psychické, si ponesie do konca života. Zdroj: Jozef Uhlárik

Nemilo prekvapená z toho, že sa bude pojednávať od samého začiatku, je i žena, ktorá sa v čase tragédie viezla s Ičkom v taxíku. „On mi úplne zničil môj život. Som na invalidnom dôchodku s trvalými následkami nielen na tele, ale aj na psychike To, čo sa mi stalo, mi úplne rozvrátilo život, a preto ma hnevá, že vinník havárie, lebo Ivan V. ním je, si stále behá po slobode a smeje sa nám do tváre. Pojednávať celé od začiatku je podľa mňa choré. Na druhej strane sa tomu ani nedivím, pretože on stále niečo vymýšľa, len aby sa to čo najdlhšie natiahlo a mohol doštudovať právo,“ hnevá sa Henrieta Vörösová.

Súdnych pojednávaní radšej nezúčastňuje. „Nerobí mi to dobre na psychiku, a tak mi to lekárka neodporučila,“ dodáva žena, ktorá má rovnako ako Ičkova Ági po nehode úplne zničený život. Ďalšie pojednávanie v prípade tragickej nehody taxikára Ička sa bude konať 23. septembra.

Strašná tragédia! Zomrela aj mladá žena, ktorá sa zasekla s bábätkom vo výťahu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info