HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Šokujúce a hnusné slová právnika na adresu mŕtvej Ninky (†6). Toto povie iba ľudská hyena!

Pri spomienkach na svoju mŕtvu dcérku Ninku sa jej rodičom vždy zalesknú v očiach slzy. Autor Jozef Uhlárik

Iba ten, komu nezomrie jeho milované dieťa v útlom veku, pochopí, aké je to pre rodiča hrozné. Manželia Chuchelovci z Prejty pri Dubnici nad Váhom to vedia až veľmi dobre. A nielen to.

Trauma Chuchelovcov je ale o to väčšia, že sa ani po sedem a pol roku nemôžu domôcť spravodlivého trestu pre toho, kto spôsobil smrť ich milovanej Ninky (†6). Jej nepochopiteľnou a najmä zbytočnou smrťou sa im vtedy zrútil celý svet. Čierne mračná sa začali nad veselým a krásnym dievčatkom sťahovať tri týždne pred jej siedmymi narodeninami keď dostalo obyčajnú črevnú chrípku, pre ktorú ju hospitalizovali v trenčianskej nemocnici. Ninkina mamina Dana napísala v statuse na sociálnej sieti niečo, čo znie priam neuveriteľne.

Zlá liečba zdravotníkov spôsobila, že dievčatko zomrelo rodičom v náručí
Slová, ktoré napísali Ninkini rodičia na jej fotku nepotrebujú žiaden komentár. Zdroj: Archív Ľubomír Chuchel

Ako sa neskôr ukázalo, osudným sa Ninke stal 10. október 2013, keď sa vrátila zo školy a opäť cítila bolenie bruška a črevnú virózu. Chodením po rozličných lekároch a vyšetreniach strávila takmer týždeň až ju napokon 16. októbra prijali do trenčianskej nemocnice. Liečba tam, podľa rodičov, ale nebola taká, akú ona potrebovala, a tak ju previezli do Bratislavy, kde však svoj boj o život druhý deň po prevoze prehrala. Ninka zomrela doslova rodičom v náručí a tí sa preto krátko po pohrebe venovali nielen dokazovaniu, že za jej nezmyselnú smrť nesú najväčší diel viny zdravotníci v trenčianskej nemocnici, ale i zbieraniu dôkazov, pretože isté osoby nemali záujem aby sa celý smutný prípad náležite vyšetril.

Doslova šok zažili Chuchelovci po tom ako sa dozvedeli, že sa oni sami ocitli v pozícii obvinených. Polícia napokon začala lekárky Janu B. a Silviu S. trestne stíhať za prečin usmrtenia 15. októbra 2018. Dodnes ale proces nie je skončený a Ninkini rodičia tak nenašli pokoj v duši za to, že tí, ktorí môžu za nepochopiteľnú smrť ich milovaného dievčatka sú za to spravodlivo potrestaní. Ninkina mama Daniela napísal na sociálnu sieť smutný status, v ktorom neskrýva hnev na právnika nemocnice, ktorý povedal niečo veľmi necitlivé, čo ju aj po toľkých rokoch zabolelo.

Nepochopiteľná smrť Ninky (†6) má po siedmich rokoch krásne, ba až mystické pokračovanie

Nepochopiteľné slová právnika – skazené jablko zo skazeného stromu
Na Vianoce v roku 2010 bola Ninka (druhá zľava) ešte plná zdravia pri stromčeku sa spolu so svojou staršou sestrou Bibiankou aj s obidvomi rodičmi tešili z darčekov. Archív Ľubomír Chuchel

„Že sa nemocnica bude brániť voči obvineniu, s tým sme samozrejme rátali, ale že ich právnik vypustí z chrápy to, čo vypustil!!! „Že po pojednávaniach sa nedokázalo, že by sme po smrti Ninky boli psychicky zlomení, že by bola viditeľná psychická ujma (niečo v tom zmysle, presne budeme vedieť po obdržaní zápisnice)!!!!!“ krúti Dana hlavou nad aroganciou právnika. „A ako sa dá odmerať nás smútok, bolesť, ľútosť,,,,?!?!?! Kto mi vidí do hlavy a do srdca, ako to bolí, že tu nie je?! 8 rokov sa v kuse plakať nedá a ani to nebudem robiť, aby netrpeli Bibka s Miškom! Všetko som čakala, ale toto nie! Už nás čaká v júni vynesenie rozsudku a pokračujeme v boji ďalšie roky, nedáme im pokoj, za toto nie!“ končí odhodlane svoj status Ninkina mamina.

Prirodzene, v šoku z vypovedaného zostal aj otec nebohého dievčatka. Toho slová právnika úplne odrovnali. „Ako môže akože právnik, lebo u mňa ako právnik skončil, povedať na margo Ninky, že skazené jablko zo skazeného stromu, že každý človek musí bojovať o svoj život a Ninka svoj boj vzdala je vulgárnosť najväčšieho zrna,“ skonštatoval Ľubomír Chuchel, ktorého slová ešte poriadne nahnevaná Ninkina mamina doplnila: „Najhoršie, že už sme sa nemohli k ničomu vyjadriť, sudkyňa hneď po prečítaní záverečných reči oznámila odročenie na jún, kedy vynesie rozsudok….. ale bola bych mu do riadnych k…..tov vynadala!!!!!“ Podľa Dany toho bolo ale ďaleko viac čo bezcitný právnik nemocnice povedal. „Že Ninka bola smrteľne chorá a skôr, či neskôr by aj tak nedokázala s virózami bojovať!!!!! A že antibiotiká preto hneď nedali, lebo najskôr chránili srdce, potom pečeň….. tak ju chránili, že ju radšej nechali v bolestiach zomrieť!!!“ napísala na sociálnu sieť stále psychicky veľmi ubolená Ninkina mamina.

Ani štyri roky po smrti Sebastiánka (†3) nenašli jeho najbližší pokoj. „Bola to vražda!“ tvrdia neoblomne

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info