Čarnogurský ml.: Je čas slúžiť omše a vrátiť ľuďom ľudské práva. Liberáli nám ich chcú zobrať!
06 | 04 | 2021 I Michal Filek

Ján Čarnogurský mladší je presvedčený, že zákaz slávenia svätých omší má za cieľ obmedziť naše ľudské práva. Tie totiž vznikli z kresťanstva a liberalizmus, komunizmus, alebo fašizmus sa nás o ne potláčaním kresťanstva snažia pripraviť. "Je načase otvoriť kostoly," píše na facebooku Čarnogurský. 




"Ľudské práva vychádzajú z kresťanstva. Je čas otvoriť kostoly, slúžiť sväté omše a vrátiť ľuďom ľudské práva," začal svoj status advokát.



Počas Veľkonočnej nedele sme totiž sledovali svätú omšu z chrámu sv. Jána Nepomuckého v New Yorku, v Slovenčine. Veriacich bol plný kostol, nemuseli mať ani rúška. Pritom mesto New York má 8 miliónov obyvateľov a je osídlený podstatne hustejšie, ako Slovensko. Nikto sa tam nebojí, že zomrie na koronu kvôli sláveniu svätej omše.


"Cez Bielu sobotu boli na Slovensku otvorené obchody. Pred supermarketom v našej štvrti sa nedalo ani zaparkovať. Natlačení kupujúci rozostupy nemali žiadne. Jogurty a syry sú za plexisklom, v ten deň ho otvorilo svojimi rukami niekoľko tisíc kúpychtivých nadšencov, iste mnohí boli korona pozitívni. Veru, nikto sa nebál ochorenia," poukazuje Čarnogurský.


Belousovová o Matovičovom statuse: "Toto môže len človek s narušenou psychikou"
Anna Belousovová svojsky komentovala Matovičov "svojrázny" status, v ktorom Kristovo učenie prirovnal k pandémii. "Ten človek skutočne nemá všetkých 5 pokope. Platíme zaňho príliš vysokú cenu," napísala. Čítať ďalej
05 | 04 | 2021 | Michal Filek


Taktiež podľa neho v hlavnom meste Egypta, v Káhire, sa na Bielu sobotu konala ceremónia oslavy staroegyptských bohov, v rámci ktorej previezli 22 faraónov do novej budovy Egyptského múzea. Účinkujúci a diváci nemali ani len rúška, nieto rozostupy. Káhira má 9,5 milióna obyvateľov. Ani oni sa nebáli ochorenia.

Ľudské práva definovali kresťania


"Ľudské práva boli definované a rozšírené v krajinách, v ktorých kresťania tvorili väčšinu. V ostatných krajinách je náš koncept ľudských práv považovaný za umelo importovaný. Kresťania veria, že človek má nielen rozum, ale aj slobodnú vôľu. Slobodná vôľa znamená, že sa človek môže rozhodnúť konať aj v rozpore s Božou vôľou a Božími prikázaniami a Boh bude ľudské rozhodnutie rešpektovať," hovorí.


Ak Boh rešpektuje ľudské rozhodnutia, hoci sú nesprávne, o to viac ľudia musia, podľa Čarnogurského, rešpektovať rozhodnutia druhých ľudí, aj keď sú z ich pohľadu nesprávne.


"Na báze slobodnej vôle človeka vznikli všetky ľudské práva v poznaní, v akom ich chápeme dnes. Pri potláčaní kresťanstva v spoločnosti nastáva automaticky aj potláčanie ľudských práv. História sa opakuje. Fašizmus, komunizmus a teraz progresívny liberalizmus potláčali kresťanstvo, aby mohli následne odstrániť základné ľudské práva zo spoločnosti. Je načase tento trend na Slovensku zvrátiť. Korona vírus nie je dostatočným dôvodom na uzatváranie kostolov a na zákaz svätých omší na Slovensku."


Podľa advokáta sa na Slovensku stále hráme na zákaz slávenia svätých omší. Nútime tým všetkých občanov, aby sa zriekali svojich ľudských práv, stále dookola.


"Máme nového pána premiéra, ktorý sa otvorene hlási ku kresťanstvu. Je načase, aby ukázal svoju autoritu. Ak nová vláda sklame, právne a spoločenské kroky budú nevyhnutné. Na dodržiavaní ľudských práv majú záujem nielen kresťania," uzavrel Ján Čarnogurský mladší.


Čaká nás uvoľňovanie. Čo by sa mohlo v apríli otvoriť?
Ak nakazených nezačne pribúdať, po 19. apríly by mohlo na Slovensku začať uvoľňovanie opatrení. Vyplýva to z covid automatu. Na ten by sa malo naskočiť po dvoch týždňoch, odkedy klesol počet hospitalizovaných s covidom pod 3000. To sa stalo minulý... Čítať ďalej
06 | 04 | 2021 | Michal Filek