fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Blogy

Vláda nemá právo zatvárať kostoly

FOTO TASR/AP

Vláda nemá právo čokoľvek prikazovať Cirkvi. Zbabeleckí biskupi a kňazi (mysl. právoplatne konsekrovaní/vysvätení), ale aj „biskupi“ a „kňazi“ (mysl. „konsekrovaní“ a „vysvätení“ neplatnými novými obradmi) vo vnútri nekatolíckej sekty na konci vekov, vedenej antipápežom Františkom, Smilnici bybylonskej (no nie Katolíckej Cirkvi), poklonkujú globalistom a bolševikom, ktorí zatvárajú kostoly.

A to len dokazuje viac, že sú v sekte po II. vatikánskom koncile. Pozrite si vatikankatolicky.com, kde nájdete, čo robiť za súčasnosti. A mimochodom, Heger je nekatolík: je to charizmatik a tento kacír uvaľuje zatváranie kostolov.

Syllabus Bludov pápeža Pia IX., 1864:
[Zavrhnuté:] 54. Králi a kniežatá sú nielen vyňatí zo všetkej cirkevnej právomoci, ale v rozhodovaní o otázkach týkajúcich sa právomoci a príslušnosti stoja dokonca nad Cirkvou.“

O KRESŤANSKOM ŠTÁTNOM ZRIADENÍ. Immortale Dei. (Lev XIII. 1885):
„10. Hoci sa táto (cirkevná) spoločnosť skladá z ľudí rovnako ako občianska spoločnosť, je napriek tomu pre cieľ, ktorý jej bol určený aj pre prostriedky, ktorými sa tento cieľ snaží dosiahnuť, nadprirodzenou a duchovnou spoločnosťou, a je teda úplne odlišná od občianskej (alebo štátnej) spoločnosti. Keďže však milostivým predurčením Božím má v sebe všetko, čo je nevyhnutné k jej trvaniu a pôsobnosti, tak je podľa svojej podstaty aj práva – a to je nanajvýš dôležité – spoločnosťou dokonalou. Rovnako ako je cieľ, o ktorý sa usiluje, oveľa vznešenejší, tak i moc, ktorú má, prevyšuje všetky ostatné; nie je ani menšia ako moc štátna, ani jej nie je nejakým spôsobom podrobená.“

Pozor, neonacisti sú na každom kroku

Kacírstvo je možné spáchať i činom. Heger je kacír. A ak by niekto zabudol, tak odpadlík a mohamedán Igor Matovič rúhačsky nazval Kresťanstvo podmnožinou Islamu: video.

Update, nová správa: Komunistická Veľká Británia zatvorila poľskú Novus Ordo „omšu“ pod hrozbou väzenia a pokút na Veľký piatok. Pozrite si toto šokujúce video. Ako zámienku použili covid hoax.

Je dôležité povedať, že vláda má právo zatvoriť nekatolícke kostoly podľa katolíckeho učenia, t. j. kacírske kostoly a rozkoľnícke kostoly, čož Novus Ordo a „Pravoslávne“ sú. Lenže táto vláda a vláda Británie nerozlišuje medzi takým a onakým kostolom, oni vo svojej intencii alebo pohnútke sa pokúšajú zatvárať katolícke kostoly.

A kebyže by boli biskupi a kňazi, ktorí neuznávajú antipápeža Františka a jeho sektu trebárs u grékokatolíkov a ktorí by sa súčastne rozhodli zatvárať svoje kostoly „lebo vláda nariadila“, tak by šli proti vôli Boha, proti svojej Cirkvi a jej učeniu. To treba mať na pamäti.

V súčasnosti je žial situácia tak zlá, že ľudia nemajú kam ísť na Omšu, lebo je Veľké odpadnutie, kde z Ríma zúri sekta II. vatikánskeho koncilu na čele s odpadlíkom a antipápežom Františkom, ktorý nedávno hájil registrované partnerstvá gayov. Ľudia by však mali ísť na spoveď, ak budú riadne disponovaní a presvedčení o pravých katolíckych pozíciach, ktoré nájdu tu.

Prečo si niekto myslí, že Matovič ako minister financií s minulosťou daňového podvodníka, bude ozaj oslavovaný ako hrdina?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info