fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Blogy

Petícia za zrušenie koncesionárskych poplatkov – právo dostávať neskreslené informácie

Peter Kohut
Peter Kohút. Foto: Peter Kohút

Ste svojprávnym človekom s dostatkom pravdivých informácií, ktoré Vám pomáhajú dobre sa orientovať a rozhodnúť? Chcete sa zabávať a nie báť? Môžete to zmeniť.

Ako?

Rozhodnutím podporiť túto petíciu. Využite svoje právo hneď teraz. Je nás stále viac, čo vnímame prácu televízie a rozhlasu so zásadnými výhradami alebo vôbec. Nechceme byť klamaní ani vystrašení. Každý deň kritizujeme devalváciu jazyka, podprahovú manipuláciu v informáciách, polopravdy a katastrofálnu úroveň pôvodnej tvorby.

Televízia a rozhlas sa odklonili od pravdivého opisu reality, od krásy umenia a láskavého humoru, od prezentácie ľudskej šľachetnosti, vlastenectva a hrdosti na všetky etapy našej histórie nikdy nekončiacich zápasov o národnú svojbytnosť. Predkladajú nám balast, trápne kópie zahraničných gýčov, akceptáciu násilia a vulgarity.

To sú obrazy, ktoré chceme vyhnať z našich myslí. Nemáme záujem kŕmiť svoj vnútorný svet beznádejou, hádkami, mentálnou chudobou a prijímaním správ o hrozivej budúcnosti.
Nesýťme naše mysle jedom!

Zvoľme si cestu mať v rukách moc vybudovať spoločnosť, ktorá má právo dostávať neskreslené informácie. Podporme nezaujatých, nezávislých profesionálnych umelcov a tvorcov, redaktorov, moderátorov i majstrov slova, aby sa nemuseli báť prejaviť svoj talent. Nikto nám nemôže vnucovať zhnité jablká alebo tvrdiť, že hruška je melón. Prečo by sme mali mať povinnosť kupovať niečo, čo sa nám nepáči a nechceme to?
Zrušením koncesionárskych poplatkov nezrušíme televíziu ani rozhlas, iba ich donútime sa zamyslieť a zmeniť prístup k nám poslucháčom a divákom.

Ste za?

Pripojte svoj súhlas tu. Váš Longinus: www.longinus78.webnode.sk

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info