fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Blogy

Vymenuje Zuzana Čaputová Jeho Odpúšťajúcu Svätosť Matoviča za ministra financií?

Judita Laššáková / Redakcia HD

Vymenuje Zuzana Čaputová Jeho Odpúšťajúcu Svätosť Matoviča za ministra financií? To je kľúčová otázka týchto dní. Odpoveď na ňu bude aj zároveň vysvedčením z reparátu hlavy štátu.

Prezidentka už raz zlyhala

Poznáte ten pocit, keď sa vám niečo doslova rozsype v rukách a pred očami? Vtedy si povzdychnete, (niektorí až po tom, ako prestanú nadávať, sú aj takí): „Pane Bože, kedy som to mohol vrátiť späť!“

Zuzane Čaputovej sa to stane. Uvidíme, ako prejde opravnou skúškou. Ak totiž vymenuje Igora Matoviča za ministra financií, pochová Slovensko ešte hlbšie, ako sa jej to podarilo pri vymenovaní Jeho Odpúšťajúcej Svätosti po prvýkrát! Mňa nezaujíma, že tým by si zhatila šancu na zvonu zvolenie. Nekompetentnosťou v úrade každým dňom dokazuje, že v prezidentskom paláci nemá čo robiť. Ona už v roku 2020 dokázala, že prezidentskú funkciu nevie uchopiť správne. Jej absolútne nepochopenie potrieb Slovenskej republiky bolo evidentné okamihom, keď Matoviča vymenovala za predsedu vlády SR.

Kto zaručí, že…?

No vymenovať Matoviča za ministra financií bude oveľa horší počin. Nestraším, len konštatujem fakt. Každý jeden návrh zákona musí prejsť medzirezortným pripomienkovým konaním (MPK). Niekedy sa to týka všetkých ministerstiev, niekedy len niektorých. Ak však ide o akýkoľvek vplyv na štátne financie, vždy sa MPK týka ministerstva financií.

Kto zaručí, že počas najbližšej psychickej, pardon, chcela som napísať vládnej krízy nebude nejaký návrh zákona stopnutý len preto, lebo minister financií Igor Matovič sa urazí na osobu, ktorá riadi ministerstvo, čo návrh do MPK posunulo? A stopne aj excelentný návrh zákona len z dôvodu, že zrovna sa pohádali na Facebooku. Alebo na inom pieskovisku, kde sa ohadzujú hračkami, no v skutočnosti hazardujú s našimi osudmi.

Bude Zuzana Čaputová garantovať bezkonfliktnú spoluprácu a vyhýbanie sa malichernostiam? Po tom, čoho som ako občan SR bola svedkom od vymenovania vlády, na čele ktorej stál Igor Matovič, som dosť skeptická! Zuzana Čaputová je prezidentkou Slovenskej republiky, nie osoba na parádu, čo chce byť so všetkými zadobre.

Žiadne výhovorky nie sú na mieste

Uvidíme, čo pani prezidentka SR urobí. Kompetencií má dosť. Avšak či je aj osobnostne dostatočne kompetentná, to sa ukáže, až keď bude jasné, či bude alebo nebude Igor Matovič členom „novej“ vlády. Pretože do tejto funkcie ho má právo vymenovať, ale aj nevymenovať práve Zuzana Čaputová. Záleží iba a výlučne od jej rozhodnutia. Žiadne výhovorky nie sú na mieste.

Vantajm odpustím, nextajm nie

Keďže mi na Slovensku záleží, jej pochybenie „vantajm“ viem prepáčiť iba vtedy (ak vôbec, lebo toto nie je hra o fazuľky), ak „nextajm“ tú istú chybu neurobí. Ide o veľa! A nielen o šesť miliárd z EÚ. Teraz sa už nehrá iba o našu budúcnosť, ale o našu existenciu ako štátu na mape sveta!

Ak Zuzana Čaputová vymenuje do funkcie ministra financií Igora Matoviča, on bude mať kontrolu nad šiestimi miliardami z EÚ. Pani prezidentka dostala druhú príležitosť dokázať, že nie je len figúrkou, ale štátničkou. Ak aj po druhýkrát zlyhá a Matoviča vymenuje do pozície, ktorá mu bude dávať moc nad obrovským množstvom financií, my, občania a obyvatelia Slovenskej republiky už druhú šancu mať nebudeme.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info