HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Smutný príbeh: Viktor († 23) zomrel priamo v čakárni, lebo z neho robili simulanta!

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Neuveriteľný a zároveň smutný príbeh mladého muža sa odohral v susednom Česku. Brat zosnulého tvrdí, že zdravotnícky personál predtým označil Viktora za simulanta. Pozostalí sa vo veci obrátili na políciu a podali trestné oznámenie.

V nemocniciach najviac zamestnáva zdravotníkov koronavírus, ktorý spôsobil, že sú už celkom vyčerpaní. Napriek tomu chodia do nemocníc stále a stále noví ľudia. A nielen s Covidom. To, čo sa stalo Viktorovi na internom oddelení v chomutovskej nemocnici, je však na zamyslenie. Prípadom sa bude zaoberať aj polícia, informuje portál blesk.cz.

Mladého muža s dýchacími problémami si zdravotníci pohadzovali ako horúci zemiak

Smutný príbeh je o to viac nepochopiteľný, že rodina okrem iného tvrdí, že pred tým, ako v pondelok podvečer Viktor zomrel, mu mali zdravotníci povedať, že je simulant. Viktor (†23) bol plný života, ktorý v rodinnej firme pracoval ako taxikár. Mal priateľku a trojročnú dcérku, ktorých už nikdy neobjíme. Viktorovi pred nečakanou smrťou nepomohlo ani to, že bol v tragickom momente priamo pri doktoroch! „Prišiel do ambulancie, kde omdlel. Resuscitovali ho viac ako hodinu, bohužiaľ došlo k úmrtiu, povedala hovorkyňa chomutovskej nemocnice Jana Mrákotová.

Viktorov brat Lukáš však oponuje. „Mal dýchacie ťažkosti, bolelo ho na hrudi a mal brnenie v ruke. Ako prvú sme zavolali pohotovosť, kde nám povedali, aby sme ho priviezli. Tam nám zase povedali, nech s ním ideme do internej ambulancie. Vraj je mladý a určite neodpadne,“ opísal Blesku Lukáš. Ani na internom však jeho brata nechceli ošetriť. „Odtiaľ sme volali znovu na pohotovosť. Tam nám povedali, že nás nemôžu ošetriť, keď sme v areáli nemocnice a zavolali sami na interné, aby brata prijali,“ opísal peripetie Lukáš.

Smutný príbeh: Adamko najskôr v nemocnici takmer vykrvácal, po oživení skončil v kóme!

Na internom oddelení si mladý muž musel vypočuť, že simuluje. Chvíľu na to zomrel

Napriek svojmu stavu a telefonátu z pohotovosti čakal Viktor pred dverami interného oddelenia asi 20 minút. „Potom vyšla lekárka a povedala, že ho neošetrí hneď. Neskôr mu urobila výter z nosa, že vraj si počká ďalšie dve hodiny, než budú výsledky. Dovnútra ordinácie ho vzal až iný lekár a brat zomrel prakticky hneď, ako zavrel dvere,“ opísal Lukáš posledné momenty Viktorovho života.

Priam neuveriteľne znie, že na internom oddelení si jeho brat musel vypočuť, že príznaky simuluje. „Viac sa k udalosti vyjadrovať nebudeme, pretože prebieha vyšetrovanie, okomentovala stroho Lukášove slová hovorkyňa Mrákotová.

Podľa Lukáša bol jeho brat Viktor, predtým ako šiel do nemocnice, zdravý. „Pred rokom a pol podstúpil vyšetrenie EKG a všetko bolo v poriadku. Ako malý mal slabú epilepsiu, časom však choroba ustúpila,“ uviedol Lukáš. Na objasnenie príčin úmrtia nariadila polícia súdnu pitvu. Pozostalí sa obrátili aj na políciu s presvedčením, že nemocnica pochybila. V smutnej kauze padlo aj trestné oznámenie.

Krutý príbeh: Nemocnice si Miroslava s rakovinou pankreasu prehadzovali ako horúci zemiak

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info