HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Toto tu ešte nebolo: Facebook upozornil Belousovovú na šírenie nepravdivých informácií

Podľa Anny Belousovovej si ľud žiada referendum o predčasných voľbách a prezidentka im mala vyhovieť . Foto: TASR

Expolitička Anna Belousovová je známou kritičkou súčasnej koalície. No rada si kopne do všetkého, čo sa jej nepozdáva. Teraz, zdá sa, má problém ona sama, s čím sa podelila v statuse na sociálnej sieti.

Anna Belousovová sa už vyjadrila k mnohým problém na politickej scéne. Pri tom si nie raz vôbec nedávala pred ústa servítok. Teraz, ako sama priznáva, jej prišlo upozornenie od Facebooku, vraj na základe vyhodnotenia nezávislého hodnotiteľa, že šírila nepravdivý obsah.

Belousovová: Dúfam, že po tomto ma úplne vymažú z povrchu zemského

„Ani som doteraz nevedela, že existuje nejaká celosvetová agentúra AFP, kde vraj nezávislí novinári kontrolujú zverejnené fakty,“ píše hneď s údivom Belousovová. „Agentúra AFP je vedúca svetová organizácia na kontrolu faktov so špecializovanými novinármi v krajinách po celom svete! Kontrolóri tejto celosvetovej agentúry majú cieľ skúmať a vyvrátiť dezinformácie, pričom sa sústredia na škodlivé, virálne a manipulatívne príspevky. Naším slovenským fact-checkerom je Robert Barca, novinár a fotograf z Bratislavy,“ pridáva svoje zistenia expolitička. Odhaľuje Barcovu aj minulosť.

„Pracoval ako novinár v slovenskom týždenníku .týždeň a v denníku Denník N. Tým je asi povedané všetko. Takže pravda v priestore internetu je už len jedna. Nejako divne sa nám tá demokracia rozvíja,“ konštatuje predsedníčka strany Národ a Spravodlivosť.

Dodáva, že ona osobne považuje slovné spojenie „nezávislý novinár“ za logický nezmysel. „Dúfam, že po tomto ma úplne vymažú z povrchu zemského, pardon facebookového. Niekomu začínam vadiť ja a moje príspevky,“ píše na úplný záver svojho statusu Anna Belousovová.

Belousovová: „Že náš premiér nie je normálny sme vedeli, ale už sa to začína šíriť svetom“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info