fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Blogy

Ave, Matovič, náš pohlavný premiér!

Foto: Jerguš Kováč

V predchádzajúcich častiach sme videli: Minister Krajčí na vianočnom posedení vlády zaplakal, že načim by bolo uzamknutie poddaných sprísniť. Aj si zaplakal, ale družina 8 obyčajných miništrantov a 5 neobyčajných ho jednomyseľne prehlasovala. Protestant Krajčí neprotestoval, trefne vyhlásil, že nie je prilepený k svojej ministerskej stoličke a prilepil sa na ňu.

Utopený v otázkach bezradných lekárov, čo majú robiť s desaťtisíckami nakazených,  ledva stihol DENNE uložiť ďalších 100 koronovaných dušičiek pod hrnčeky, 10 nekoronovaných nedostalo ani hrnček, ani chlievik v štatistike.

Dve zlé krpaté sudičky povedali „Dosť!“ a miništrant sa stoličky vzdal – nevzdal. Na jeho stoličku si prisadol – neprisadol pokladník – len či z 2 stoličiek nespadne?

Keď má vedúci problém, povolá ženu

Tak okabátil Krajinu  Dzurinda s Radičovou, Trubanov Vedúci s Čaputovou, … Kto bude nová kobylka – nie v senáte – ale na ministerstve? Problém je, že na výber sú až 3 krásne kandidátky – jedna lepšia ako druhá. Ako urobiť tri hviezdy ministerkami? Jednoducho!
Začnete tým, že urobíte dvoch premiérov Krajiny.

„Demokratické zriadenie doplatí na to, že bude chcieť vyhovieť všetkým. Chudobní budú chcieť časť majetku bohatých a demokracia im to dá. Mladí budú chcieť práva starých, ženy budú chcieť práva mužov, a
cudzinci budú chcieť práva občanov a demokracia im to dá. Zločinci budú chcieť obsadiť verejné funkcie a demokracia im to umožní. A až zločinci demokraciu nakoniec ovládnu, pretože zločinci od prírody bažia po pozíciách moci, vznikne tyrania horšia, než dokáže najhoršia monarchia, alebo oligarchia“. Sokratés.

„Tieto slová o demokracii napísal jeden z najväčších mysliteľov všetkých čias pred 2500 rokmi a za tieto slová bol odsúdený na smrť A POPRAVENÝ na základe vykonštruovanej obžaloby založenej na obvinení z pohoršovania mladých svojou neverou v aténskych bohov.“

Matovičov teror nás vrhá do anarchie

Medzitým

Markíza zvestovala, že premiér si želá byť premiérom – nepremiérom. Teda, že niekto bude premiérom viac a niekto ním bude viac-menej menej. Slovo Matovičovo je pre ústavomocných 93 kolesíkov v parlamente posvätné – takže už v utorok môžeme mať od Koliky neodsúdených väzňov zas novú Ústavu – ako obvykle.

Za našu dedinu si preto akčne dovolím skromne pripomenúť, že začínajú jarné poľnohospodárske práce:  času pre záhradu a polia ale nikdy nie je dosť. Tak prosíme ponížene, mohli by ste k zmene Ústavy zároveň prilepiť ešte  drobnosť aj pre nás, celkom zadarmo. Že deň bude mať s účinnosťou od piatku 33 hodín, aby sme stihli dopestovať dosť chleba?

K toľkým Vašim hrám?
Už sa do televízora nezmestia!
Nieto do ľudskej hlavy.

Ave, Matovič,
morituri te salutant!

 

Akým právom nás klamú, že žijeme v demokracii?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info