fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Blogy

Toto je vtip? Naď vyčíta Sulíkovi vulgárnosť, drzosť a neslušnosť

Foto: archív Róberta Bačinského

Denník N vo včerajšom vydaní priniesol rozhovor s ministrom obrany J. Naďom. Okruh otázok sa točil výhradne okolo ministra Sulíka. Po Matovičovi ho aj Naď obviňuje zo všetkého od čias Veľkého tresku, po dnešný deň.

Neinformovaný čitateľ by nadobudol pocit, že pôvodcom všetkého zla, nezvládnutej situácie okolo pandémie a vládnej krízy, je samozrejme jedine minister hospodárstva Sulík. Spôsob akým sú otázky kladené a odpovede čitateľovi podprahovo takýto názor podsúvajú.

Naď je pobúrený Sulíkovou vulgárnosťou

Minister obrany opisuje, ako na poslednom stretnutí, ktoré sa uskutočnilo v stredu, Sulík údajne v zasadačke dve minúty kričal, vulgárne nadával a urážal predsedu vlády Matoviča. Po skúsenostiach, ktoré za prvý rok vládnutia tejto partie hobby politikov máme, sme denne očitými svedkami toho, že pravdovravnosť a chlapské slovo nie je silnou stránkou ani jedného z nich. Skutok sa stať mohol, ale nemusel.

Aj keby sme pripustili, že sa to stalo,  Sulík sa tohto údajného nekorektného správania dopustil v súkromí poslaneckej zasadačky a nie verejne, ako to rád robí premiér. A to je obrovský rozdiel. Bez toho, aby som obhajoval ktoréhokoľvek z nich, takýto výbuch prísť musel. Bolo to iba otázkou času.

Ako minister hospodárstva byť obviňovaný z vraždy 7000 obetí pandémie, z neschopnosti objednania Ag testov, nezvládnutia riešenia korona krízy, dokonca zo smrti novinára a jeho snúbenice, je totiž na facku, ak nie na trestné oznámenie. Najlepšia obrana je však útok a Naď, ako minister obrany, zavelil do útoku. Bezhlavo, bez prípravy, v zmysle: „hlavne že útočíme“. Skúsme teda ministrovi Naďovi nastaviť zrkadlo o vulgárnosti, drzosti a neslušnosti.

Minister Naď ako vzor pre všetkých vojakov

Vulgárnosť, drzosť a neslušnosť pán minister je, že ste vôbec prijal túto funkciu. Hrdý držiteľ modrej knižky, ako potvrdenia o neschopnosti zvládnuť základný vojenský výcvik je ministrom obrany? Táto arogancia má svoju presnú definíciu – napľutie do tváre všetkým vojakom. Výsmech OS SR.

Vulgárnosť, drzosť a neslušnosť pán minister je, že na svojej FB stránke zverejníte takú hlúposť, že vo svojom rezorte presadzujete odbornosť a zodpovednosť. Aj o jednom, aj o druhom viete menej, ako nič. Ako minister obrany ste iba najvyšším úradníkom na tomto ministerstve. Áno pán minister, ste iba úradník. Nikdy ste nezažil armádu, jej vôňu, dril, ani výcvik. Ako vy môžete vedieť, čo je meradlom odbornosti pre osádku tanku, alebo prieskumnej skupiny?

Vulgárnosť, drzosť a neslušnosť pán minister je, že vy, ako stelesnenie týchto vlastností, z toho obviníte iného. Že sa takýmto plytkým spôsobom snažíte zamaskovať nielen svoju neschopnosť a neodbornosť, ale neschopnosť celej vlády.

A drzosť a neslušnosť je, že sa ako jeden z najvyšších ústavných činiteľov vyjadrujete o občanoch ktorí vás živia, ako o opiciach, psychopatoch, extrémistoch a bitkároch.

A na záver, doteraz vždy a s plným vedomím, ste sa podpísali pod každé jedno porušenie a ignoráciu zákona, ústavy a ľudských práv. Tieto ,,cnosti“ pán minister, majú veľa podôb a vy ste si práve vybral tú svoju. Takže, čo tak najprv upratať na vlastnom dvore a až potom kričať na suseda, že nemá pokosené?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info