HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pozostalých dohnal k slzám: Fico na pohrebe Petráka († 59) prekvapil dojímavým smútočným príhovorom

Robert Fico žiadal parlament, aby ho zbavil mlčanlivosti. Poslanci mu však nevyhoveli. Fotokoláž (via TASR)

Poslanec za Smer-SD Ľubomír Petrák podľahol dlhotrvajúcim zdravotným problémom, ktoré skomplikovala nákaza koronavírusom. Pohreb sa konal v Hurbanovej Vsi, ktorej bol starostom. Smútočnú reč mal i jeho dlhoročný straník Robert Fico, ktorý svojou rozlúčkou dojal nejedného trúchliaceho, píše Nový Čas.

Podľa vládnych opatrení sa pohreb môže konať v počte prítomných maximálne 6 osôb. Výnimku však tvorí prípad, kedy majú všetci zúčastnení negatívny test na COVID-19 starý najviac 12 hodín, a pozostalí sa tak môžu rozlúčiť so zosnulým v počte 12 osôb. To platilo aj v tomto prípade.

S poslancom sa prišiel rozlúčiť aj Boris Kollár (Sme rodina), Denisa Saková (Hlas-SD) či Petrákoví straníci zo Smeru-SD vrátane Roberta Fica. Práve posledný menovaný svojou rečou dohnal k slzám väčšinu prítomných. „Bol si nádherný ľudský človek, ktorý mal ľudí rád. Dokázal si pokojne riešiť konflikty a bude nám chýbať tvoje dobré vzdelanie a zdravý rozum,“ rozlúčil sa bývalý premiér rozochveným hlasom.

Rozlúčkový list poslala aj prezidentka Zuzana Čaputová. „Korektných ľudí a korektných politikov potrebujeme ako soľ. Pán Petrák v tomto zanechal inšpiratívny príklad pre nás všetkých,“ písalo sa v liste.

Posledná rozlúčka s Petrákom († 59): Na pohreb dorazili aj Kollár či Fico, manželka zosnulého nemohla

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info