HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Posledná rozlúčka s Petrákom († 59): Na pohreb dorazili aj Kollár či Fico, manželka zosnulého nemohla

Ľubomír Petrák / Facebook (Peter Krajnak)

Dnes sa smútiaci pozostalí rozlúčia s poslancom NR SR Ľubomírom Patrákom (Smer-SD). Zomrel vo veku 59 rokov, informuje Pluska.

Hurbanova Ves, ktorej bol starostom, je dnes zahalená v smútku. Ľubomír Petrák po sebe zanechal trúchliacu manželku, ktorá je hospitalizovaná v nemocnici s COVID-19, a dve deti, ktoré poslednú rozlúčku museli zvládnuť bez mami. S poslancom sa prišiel rozlúčiť aj Boris Kollár (Sme rodina), Denisa Saková (Hlas-SD) či Petrákovi straníci zo Smer-SD vrátane Roberta Fica a Juraja Blanára.

„Odišiel človek, s ktorým som spolupracoval desiatky rokov. Ľubo Petrák bol poctivý a pracovitý kolega a vzorný otec rodiny. Vyjadrujem úprimnú sústrasť celej rodine a blízkym,“ uviedol exminister Ján Richter, ktorý Petrákovu smrť prežíva veľmi ťažko.

Slovenská politická scéna smúti za poslancom Petrákom

„Je mi to úprimne ľúto. Bol to človek kultivovaného dialógu, človek, ktorý vedel preukázať rešpekt aj kolegom v opozícii, človek, ktorý počúval, skrátka politik, s ktorým si viete predstaviť konštruktívnu spoluprácu napriek tomu, že stojíte na opačných brehoch politického spektra,“ povedala vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí).

Petrákovmu úmrtiu venoval príspevok na Facebooku aj Igor Matovič. „Ľuba Petráka som mal rád. Považoval som ho de facto za omyl v Smere a veľakrát som mu to aj povedal. O život ho pripravil zabiják, ktorý jeho kolegovia bez rúšok na námestiach 17. novembra podlo spochybňovali. Odpočívaj v pokoji,“ napísal premiér na sociálnej sieti.

Matovič tancuje na ešte nevykopanom hrobe zosnulého poslanca Petráka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info