HLAVNÝ DENNÍK
Blogy

Od lásky k nenávisti či pomste

Ilustračný obrázok / najmama.sk

Nejaký čas som nepísala článok ani príbeh. Nieže by som nemala nápad na tému, len som išla von za prácou. Malé nedorozumenie spôsobilo moje vrátenie sa domov. Naplánovaná práca na približne pol roka dopredu sa zrušila kvôli pravidlám v krajine, a tak mám teraz viac času na písanie.

Aspoň, že týždeň strávený s priateľmi stál za to. Úžasný priatelia, ktorí vás nenechajú na pospas osudu, stoja pri vás, pomáhajú ako vedia. Až keď je všetko v poriadku dokážu zlepšiť náladu.

Sranda, hudba, zábava to všetko som prežila za týždeň v super partií, že sa mi vôbec nechcelo ísť domov. Veľmi im ďakujem aj za iné a oni vedia o čom píšem. A nejako takto sa to všetko začína.

Priateľstvo, láska, smiech, spoločné zážitky plné krásnych chvíľ, snívanie a plnenie svojich plánov, vysnívaná spoločná budúcnosť, v ktorej je všetko ako v rozprávke. Spojenie rodín a nádherná svadba, spoločná domácnosť, prvé menšie problémy, úspechy v práci. Splnenie sna mať domov, vlastnú rodinu a v nej aspoň jedno dieťa. Hm znie to naozaj ako v rozprávke.

Mám rada ľudí a ešte radšej počúvam ich životné príbehy. Samozrejme mám radosť ak sú z kategórie príjemnejších životných skúšok, ale ak sú príbehy ťažšie počúvam veľmi pozorne. Naozaj si človek dokáže zo skúseností iných vziať ponaučenie? Alebo radšej uisťuje sám seba ,,mne sa toto nikdy nestane“.

 

 

 

 

Nezabúdajme na priateľov

Nikdy nehovorte nikdy, pretože nemôžete vedieť, čo všetko má pre vás ešte život pripravené. Tak isto by ste nemali súdiť iných za ich voľbu pri rozhodnutiach v situácií, v ktorej ste sa neocitli, nekráčali ste v ich topánkach, preto neviete, ako by ste sa zachovali práve vy.

Veľmi rada píšem príbehy, ktoré sa stali či už mne osobne, alebo niekomu koho dobre poznám, alebo naopak človeka osobne nepoznám, ale jeho príbeh áno. Mám silnú potrebu rozobrať životný príbeh osoby, ktorú veľmi dobre poznám a nerozumiem, prečo sa niečo takéto stáva ľuďom, ktorí nemôžu za chyby svojich najbližších. Práve preto sa tento článok začína dvoma ľuďmi, ktorí si plánujú spoločnú budúcnosť a v nej sú aj deti.

Na začiatku vzťahu sa partneri delia o všetko medzi sebou. Svoje nezhody riešia medzi štyrmi očami. Všetko čo urobia alebo povedia je medzi nimi a nemusia brať ohľad na svojich potomkov. V momente ako vstúpia do ich životov deti, niektoré situácie by určite nemali preberať tak, aby sa dostali do uší práve deťom. Možno vzťah vydrží a všetko je v poriadku, ale čo ak všetko stroskotá a už sa nedá nič zachrániť? Stáva sa to vo veľa prípadoch. Čo je pre mňa zarážajúce?

Všetky nezhody medzi matkou a otcom by mali ostať medzi nimi. Osobne deti nemám, ale viem, že všetky zlé spomienky, alebo slová, ktoré si chcú ex partneri povedať, by nemali odkazovať cez deti. Dieťa má predsa rovnako rado oboch rodičov a nemôže za ich stroskotaný vzťah. Úplne nechutné mi príde, ak sa jeden z rodičov rozhodne urážať svoje vlastné dieťa, len preto, aby ublížil svojmu ex partnerovi. Prečo vôbec niečo takéto niekomu napadne? Nie je to dobré pre nikoho. Komu sa snaží takýto človek ublížiť alebo koho potrestať?

 

 

 

 

 

Trapas = Spomienky plné smiechu

 

Ak si myslí, že svojmu ex je to hlúposť. Jediný kto sa bude trápiť je jeho vlastné dieťa. Rodičia by mali byť vzorom a dávať im lásku, podporovať a chváliť ich za všetky dosiahnuté ciele, budovať im zdravé sebavedomie a viesť ich správnou cestou životom a ich snami. Určite za zlé známky alebo hlúposti, ktoré vyvedú určiť správny druh nejakého trestu, z ktorého sa poučia. Nadávať a ponižovať, alebo ešte horšie urážať a tvrdiť, že to nikam nedosiahnu, ako ich nik nemá rád a jeho kamaráti ho majú len pre srandu je odporné. Psychické týranie vlastného dieťaťa je neospravedlniteľné. Všetko toto len pre pocit, že tým ublíži bývalému partnerovi. Takéto správanie je vhodné a určené pre odborníka.

Viem, že tento článok bude čítať aj osôbka, ktorú poznám. Chcela by som, aby vždy ak bude mať o sebe pochybnosti vedela, ako ju vidím nie len ja, ale aj jej okolie. S čistým svedomím môžem povedať, že ide o osôbku, ktorá má za sebou viac úspechov ako väčšina dospelákov. Je to múdre, chápavé a veľmi šikovné dieťa, usmievavé, pomáha rodine, ktorá síce nie je úplne kompletná, no vždy má vo svojom dome a okolí dôležité nenahraditeľné miesto a ľudí, čo jej želajú len to dobré do života a majú ju radi.

Táto osôbka vo svojom živote dosiahne veľké veci, pretože je priebojná, odvážna a odhodlaná splniť si každý svoj sen. Je krásna ako navonok tak aj z vnútra. Súťaže, na ktorých sa umiestnila na prvých miestach o niečom svedčia.

Na každého z nás sa nájdu ľudia, ktorí sa nám snažia znepríjemniť život, ale musíme nájsť odvahu a pozbierať všetky sily, aby sme im dokázali, ako sa v nás mýlia a koľko krát sa nás budú snažiť uraziť alebo ponížiť, toľko krát vstaneme a dosiahneme toho oveľa viac.

Určite sa také škaredé slová počúvajú ťažšie z úst jedného z rodičov, ale o to silnejším človekom budete neskôr. Obaja chcú pre svoje dieťa to najlepšie, obaja ho majú radi rovnako, ale občas dospelí pri svojich činoch nepozerajú na to, aké dôsledky môže mať ich konanie na dieťa, ale mnohí zabúdame akú veľkú váhu majú slová a môžu ublížiť 100 krát viac a na dlhý čas.

Všetci by sme chceli mať deti, ktoré sa usmievajú, keď vidia rodičov. Deti, ktoré sú hrdé na nás a vedia, že nech sa deje čokoľvek majú podporu a lásku práve v nás.

Ja mám úžasných rodičov a ďakujem im za všetku pomoc, podporu a lásku aj za trpezlivosť a výchovu.
Správajte sa k svojim deťom tak, aby raz aj o vás povedali pekné slová a s obrovskou hrdosťou, pretože veľmi rýchlo sa môžu práve oni otočiť chrbtom k vám, keď ich budete potrebovať. Všetko sa ukáže o pár rokov neskôr. Tak, ako teraz deti potrebujú vás, tak po pár rokoch to bude opačne.

Hovorí sa, všetko zlé je na niečo dobré“. No psychický týrať svoju vlastnú krv je odporné. To všetko z pomsty k človeku, s ktorým si nie až tak dávno plánoval spoločný život, potomkov z lásky a nie pre ponižovanie.
Je vôbec možné prejsť od veľkej lásky až po takéto správanie? Osobne tomu nerozumiem, ale, čo človek nezažije ťažko tomu porozumie.

Osôbka, ktorej sa tento článok týka dosiahne v živote úspechy a bude veľmi silná zvládať prekážky životom. Viem, že je rozumná a, keď rodičia budú potrebovať pomoc či už pre vyšší vek a nebudú tak silný ako dnes, ona sa postará s láskou a vďakou, no trápenie pre slová od jedného z rodičov ostane navždy. Ak má človek dobré srdce odpustí, ale nezabudne.

Nikdy nikomu nedovoľte, aby vám vzal úsmev z tváre a radosť zo života. Nenechajte sa urážať nikým, pretože uráža človek, ktorý má problém sám so sebou a so svojím životom. Vy sa poznáte najlepšie a viete, čo chcete a môžete dosiahnuť. A nezabudnite na ľudí vo vašom okolí, ktorí vám pomôžu, poradia a majú vás radi, preto akí ste a nie, preto, čo o vás rozprávajú iný.

Nezabudnite s úsmevom je život krajší a lepší!

 

 

 

Štyri z piatich gastro prevádzok podporu pre cestovný ruch stále nedostali

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info