HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Doktor Bukovský: „Pozor, denník SME šíri falošné správy a strach!“

Igor Bukovský / Fotokoláž (via TASR)
„Vitamín D nefunguje! A nefunguje ani vitamín C a zinok! Hlásajú palcové titulky článku na denníku SME. Kto sú ľudia, ktorí takto negatívne ovplyvňujú imunitu, náladu aj vývoj situácie? Aké majú dôvody k tomu, aby zavádzali a šírili falošné správy?“ pýta sa doktor Igor Bukovský.
MUDr. Igor Bukovský. PhD. reaguje vo svojom statuse na sociálnej sieti na nedávne dezinformácie o účinku vitamínu D, vitamínu C a zinku v prevencii a podpornej liečbe ochorenia COVID-19. Považuje ich za nebezpečné. Aj podľa vyjadrení mnohých iných našich a zahraničných medicínskych kapacít práve spomínané vitamíny zohrávajú obrovskú pozitívnu úlohu v prevencii a posilnení imunitného systému. Rovnako aj počas liečby ochorenia Covid – 19.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/02/18/doktor-bukovsky-chaos-vlady-priviedol-do-chaosu-celu-spolocnost-bezcitnost-musi-prestat-video/
Reprofoto FB (@Dr. Igor Bukovský)

(Poznámka redakcie HD – Igor Bukovský tak tentoraz reaguje na konšpirátorov samozvaného „hlavného prúdu. Podľa názoru Bukovského ide o šírenie falošných, zavádzajúcich ako aj zdravie  život ohrozujúcich informácií.)

Pre informáciu čitateľov HD – naša redakcia ponúka názor iných autorít, za aké sa vyhlasujú vo vyššie spomínanom slovenskom „mainstreame“. „

 

„Keď je T bunka vystavená cudziemu patogénu, aktivuje signálne zariadenie alebo „anténu“ známu ako receptor pre vitamín D, s pomocou ktorej ho hľadá,“ uviedol vedúci štúdie Carsten Geisler z Kodanskej univerzity. „Znamená to teda, že T bunky vitamín D potrebujú, inak sa ich aktivácia zastaví,“ dodal.

Vedci už dlhý čas vedeli, že vitamín D je dôležitý pri absorpcii vápnika a tiež poznali spojenie medzi hladinou vitamínu a ochoreniami ako rakovina či skleróza multiplex. „Neuvedomovali sme si však, ako dôležitý je vitamín D pre samotné aktivovanie imunitného systému,“ uviedol Geisler v štúdii v časopise Nature Immunology.“ Toto sú informácie z vedecky nespochybniteľných zdrojov a citujeme ich z webu diva.aktuality.sk.

Bukovský: Premiér už nedokáže cítiť hanbu ani pocity viny, cíti už len veľký strach

Igor Bukovský sa pýta redaktorky denníka SME, či je „nevzdelaná a nezorientovaná“. „Vy chcete ovplyvňovať 10-tisíce ľudí, ktorí čítajú primar.sk pod dáždnikom SME. S akým pocitom vy chodíte do práce? Potom sa tie informácie šíria ďalej a vy vlastne zasadíte do spoločnosti pochybnosti a obavy a strach.“

„Denník SME teda podľa môjho názoru vedome, alebo možno nevedome, zavádza, prípadne tá autorka článku Michaela Nagyová vôbec netuší o čom boli odborné štúdie, na ktoré odkazuje. A tým šíri, a v kontexte toho účinku týchto látok v súčasnej situácii, falošné a poplašné správy.“ Konštatuje Igor Bukovský, video si napokon môžete vypočuť celé v originálnej verzii, ako ho má „zavesené“ na sociálnej sieti.

Rozzúrený Igor Bukovský: Toto má byť ochrana rizikových ľudí?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info