HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Epidemiologička sa „poMatovičieva“. Vraj sme nezodpovední

Ilustračné foto

Čo nie je zakázané, je dovolené. Princíp, ktorým sa riadi čas národa. Ľudia neváhajú aj v tomto mrazivom počasí navštíviť exotické destinácie.

Idú za dovolenkou, hľadajú slnko, piesočnú pláž a oddych – predovšetkým od situácie na Slovensku. Hlavná epidemiologička rezortu zdravotníctva Henrieta Hudečková to vidí, samozrejme, inak.

 Denník Hospodárske noviny zverejnil rozhovor s epidemiologičkou pred rokovaním pandemickej komisie. Vyrozprávala sa tam aj o probléme so šírením koronavírusu na  Slovensku, o ktorom sa veľa nehovorí. Exotické dovolenky lákajú čoraz  častejšie.

„Ja sa pýtam, prečo ľudia chodia na dovolenky. Tanzánia, Zanzibar, Kongo, Egypt. Plné lietadlá, charterové lety. Sto pasažierov, 50 nakazených,“ horekuje epidemiolgička. Na otázku novinára, či má aj konkrétny prípad, sa zasekla a doplnila: „Nepoviem vám číslo letu, ale to sú veci, ktoré sú na Slovensku bežne známe.“ Ešteže situáciu „hrdinsky“ zachránila.

Exministerka Kálavská odkazuje Krajčimu: Dnes mi zomreli traja pacienti. Tak už konečne odstúp!

Žiadne čísla, žiadne argumenty- „jedna pani povedala“. Ľudia tomu už neveria. Vraj by sme si mohli takéto dovolenky odpustiť. No neodpustíme. Nadobúdame pocit, že možno aj pani hlavná epidemiologička rezortu zdravotníctva zatúžila po exotickej dovolenke. No viac povaha práce ako presvedčenie jej to nedovoľuje. A tak správanie ľudí označila za nezodpovedné a pripomenula situáciu počas Vianoc. Vírus sa vraj šíril po rodinách.

Nemali sme vtedy bubliny? Alebo to bol COVID Automat? Či to bolo celoplošné testovanie? Skríning? Sám neviem – som nezodpovedný!

Blaha: V prípade Lučanského vedia provládne média šliapať po jeho pamiatke, no v prípade Böhma sú záhadne ticho

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info