fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Blogy

Pán Blaha v jednom sa mýlite!

Slavěna Vorobelová. Foto: Slavěna Vorobelová

Reakcia na status poslanca Ľuboša Blahu a demokratický index SR.

Pán poslanec Ľuboš Blaha vyjadril pohoršenie nad prepadom Slovenska vo svetovom indexe demokracie (zo 42. miesta na aktuálne 47. miesto), ktorý každoročne vydáva britský časopis The Economist. Podľa môjho názoru je tento údaj mylný.

Pretože v krajine, ktorá je na 47. mieste v ratingu „kvality“ demokracie, teda dodržiavania demokratických princípov a deľby moci v štáte, by vláda nemohla v žiadnom prípade robiť pokusy na ľuďoch a beztrestne o sebe vyhlasovať, že je zodpovedná za smrť takmer 5000 ľudí, dosadiť za špeciálneho prokurátora politicky zaujatého trestanca, likvidovať generálov polície v štátnej kuratele, umelo udržiavať núdzový stav a obmedzovať tak základné ľudské práva a slobody pod hrozbou štátnej represie, likvidovať občanom živobytie, obmedzovať im prístup k zdravotnej starostlivosti a vzdelávaniu a mnohé iné nedemokratické praktiky.

 

V krajine, v ktorej si nikým nevolený hlavný hygienik na základe vyhlášky svojvoľne obchádza ústavu, svojvoľne si vyberá komu udelí výnimku a komu nie, teda stavia sa nad Ústavu SR.

A v neposlednom rade krajina, v ktorej sa ústavne zákony, ktoré vplývajú na deľbu moci v štáte, menia kvôli jednému Danielovi.

Nezaujatosť médií hlavného prúdu, alternatívnych médií a aj politicky aktívnych mimovládnych organizácií asi komentovať ani netreba, objektívne spravodajské informácie sú na Slovensku skôr výnimkou ako pravidlom. Na základe uvedeného sa domnievam, že Slovensko nepatrí do rebríčka o kvalite demokracie, ale do rebríčka o „kvalite“ fašistickej totality.

PS: Slovensko sa prepadá, už o tom vedia všetci vo svete, ale určite v rebríčku úrovne totality by sme boli možno už v tesnom závese za KĽDR. Uhol pohľadu. Čo vlastne Slováci chcú od tejto vlády je na nich!

 

Skutečným premiérem Slovenské republiky je Igor Bukovský

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info