fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pellegrini: Matovič za desať mesiacov vo funkcii nepochopil, že je premiérom

Igor Matovič a Peter Pellegrini / Fotokoláž (via TASR)

Igor Matovič ani za desať mesiacov nepochopil, čo jeho úlohou vo funkcii predsedu vlády, myslí si jeho predchodca, poslanec a líder Hlasu-SD Peter Pellegrini, informuje TASR.

„Je úplne neprijateľné, aby premiér týždeň nechodil na vládu a prizeral sa zboku jej rokovaniu v situácii, keď státisíce rodičov, učiteľov či starostov čakajú celé dni na aktuálne pokyny od vlády,“ skonštatoval Pellegrini v reakcii na Matovičove výroky.

Ak sa premiér bojí vziať zodpovednosť za ministrov, nech odíde z funkcie, vraví politológ Štefančík

Ako doplnil, možnosť poveriť vedením rokovania vlády jej podpredsedu nie je pre premiéra žiadnou priepustkou zo zodpovednosti. „Hľadať vo vláde dohodu a prijímať opatrenia pre celé Slovensko je jeho prácou, za ktorú berie plat, hoci podľa vlastných slov nemá z tejto práce žiadnu radosť,“ skonštatoval Pellegrini.

Premiér Matovič si myslí, že poveriť vedením vlády ministra financií Eduarda Hegera (OĽANO), ktorý je zároveň podpredsedom vlády, bolo správnym krokom. Zdržanie s ohlásením ďalších krokov v boji proti novému koronavírusu, ktoré sa verejnosť dozvedela až v piatok (5. 2.) večer, pripísal SaS. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Skonštatoval tiež, že byť premiérom aktuálne „nie je radosť“.

Danko: Matovič klame, Rusi nechcú vyrábať Sputnik na Slovensku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info