fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

MUDr. Lipták a MUDr. Tomková: Vakcína Pfizer môže spôsobiť rakovinu a negatívne ovplyvniť genetiku

Doktor Peter Lipták žiada ministra Krajčího o dovoz ruskej vakcíny Sputnik V. Zdroj: TASR

Známy lekár Peter Lipták na svojom facebookovom profile cituje dermatologičku MUDr. Alicu Tomkovú, ktorá sa nedá zaočkovať proti Covid-19, pretože to podľa nej nie je ebola a SAR-CoV-2 považuje predovšetkým za mediálny vírus.

„Očkovanie neznamená, že neochoriem, neznamená to, že nebudem nosičom – takže to znamená, že aj očkovaný môžem nakaziť kohokoľvek. Možno môžem mať ľahší priebeh choroby, ale to môže mať takmer každý, lebo mor stúpa každý deň. Odhaduje sa, že do konca februára to bude 70 percent obyvateľov,“ hovorí lekárka.

„Princíp vakcíny Pfizer a iných vakcín na základe m-RNA je úplne nový, netestovaný, bez dlhodobých testov. Toto je zásah do genetiky svalových buniek. Bez dlhodobých klinických skúšok sa očkovať nedá! Toto sa v minulosti ešte nikdy nestalo. Autoimunitné reakcie na túto vakcínu sú veľmi pravdepodobné, t. j. že náš organizmus bude reagovať na vlastné bunky. Nepozná svoj vplyv na rakovinové ochorenia, reprodukciu, genetiku,“ varuje doktorka Tomková.

V Banskej Bystrici otestovali vyše 16 tisíc ľudí, menej ako pol percenta bolo pozitívnych

Podľa nej koronavírus mutuje dvakrát rýchlejšie ako chrípka, a preto sa pýta, či sa budú ľudia aj dvakrát ročne očkovať. „Stále? Do konca našich dní? Kto to zaplatí? Komu to prinesie zisk?“ kladie otázky Tomková. Tvrdí, že chce žiť, nie prežiť. Vyzýva vládu, aby sa prebrala, nechala ľudí žiť a začala chrániť rizikové skupiny.

Počet predpísaných psychiatrických liekov počas lockdownu stúpa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info