Nová forma slasti, alebo Naučte sa odďaľovať orgazmus
18 | 01 | 2021 I Timotej Dudka

Väčšina žien si myslí, že intenzívny a vzrušujúci sexuálny zážitok prichádza ruka v ruke s orgazmom. Sexuálni odborníci ale naznačujú, že kľúčom k skvelému sexu je naopak odďaľovanie orgazmu. Tento stav sa nazýva edging a so ženským telom dokáže hotové zázraky, píše portál Novinky.
Už dávno neplatí, že by sa páry uspokojili s päťminútovkami. Naopak, všeobecný trend spomaľovania sa týka aj sexu, a tak sa partneri s chuťou oddávajú pomalému, avšak nemenej vášnivému milovaniu. A práve so spomaľovaním súvisí sexuálna praktika zvaná edging.

"Edging je sexuálna praktika, ktorá oneskoruje váš orgazmus, a tým pádom predlžuje čas nutný k vyvrcholeniu," vysvetľuje sexuálna terapeutka Rachel Needleová. V praxi to znamená, že sa na pokraji orgazmu rozhodnete slastný okamih oddialiť. Je jedno, či počas milovania oddialite orgazmus raz alebo päťkrát, podstatné je len to, že to aspoň raz dokážete.


Chýba vám večera v reštaurácii? Užite si rande inak
Reštaurácie zatvorené. Kiná zatvorená. Trpí váš partnerský život nedostatkom romantiky? Nebuďte pasívny a improvizujte. Randiť sa dá skvele doma aj v prírode. Tipy na najobľúbenejšie spoločné aktivity nájdete v článku, píše portál... Čítať ďalej
15 | 01 | 2021 | Timotej DudkaPrečo vyskúšať edging?
Ako už bolo spomenuté, v prvom rade je edging skvelý spôsob, ako si s partnerom vychutnať pomalý a precítený sex. "Niektorí ľudia, ktorí vyskúšajú túto sexuálnu praktiku, hovoria, že ich orgazmus je oveľa intenzívnejší aj príjemnejší," tvrdí sexuálna terapeutka Needleová a dodáva, že edging zároveň zvyšuje túžbu po orgazme.

Pravdou zostáva, že edging tiež zlepšuje komunikáciu medzi partnermi. Oplatí sa, keď páry o tejto sexuálnej praktike hovoria, a predovšetkým si slovne alebo rečou tela oznámia, že sa už blížia k orgazmu. V taký moment musia obaja spomaliť a umožniť, aby k vyvrcholeniu nedošlo. Čím viac partneri medzi sebou komunikujú, tým lepší výsledok sa dostaví.
Ďalšou výhodou je, že edging prináša do spálne trošku ľahkomyseľnosti. Tento spôsob milovania rozhodne nie je vážny alebo zviazaný. Naopak, v mnohých prípadoch pripomína hru plnú podpichovanie a neviazanosti. Zároveň je edging skvelý pre všetky páry, ktoré v poslednej dobe bojujú s nudou a stereotypom. Táto sexuálna praktika je totiž kompromisom medzi klasickým sexom a experimentovaním.


Miluje ma aj po rokoch? Podľa čoho to spoľahlivo spoznáte
Pochybnosti o tom, či nás partner miluje, môžu vo vzťahu prísť nielen na jeho začiatku, keď jeden druhého ešte toľko nepoznáme, ale aj po mnohých rokoch, keď môže lásku naopak ohrozovať nuda či rutina, píše portál Novinky.cz. Ako aj po spoločne... Čítať ďalej
13 | 01 | 2021 | Timotej Dudka
V neposlednom rade je edging ideálny pre všetky ženy, pre ktoré je vyvrcholenie zväzujúce. "Ak sa niekedy cítite v strese z toho, že pravý orgazmus neprichádza, edging zmierni tlak, ktorý na seba vytvárate. Jeho hlavným cieľom je totiž orgazmus oddialiť," vysvetľuje sexuologička Jessica O'Reillyová pre Health.


Ako vpustiť edging do vašej spálne?
"Edging môžete vykonávať počas masturbácie alebo pri milovaní s partnerom," hovorí O'Reillyová. Aj keď je len na vás, ako sa dostanete na okraj vyvrcholenia, existuje niekoľko trikov, s ktorými zaručene stlačíte tlačidlo "pauza". Akonáhle cítite, že prichádza orgazmus, skúste zhlboka a pomaly dýchať. Následne spomaľte a naznačte partnerovi, aby vás nasledoval. Sama spoznáte, kedy nastane čas, aby ste sa opäť vrátila do akcie.

"Keď odďaľujete orgazmus, venujte pozornosť tomu, čo cítite vo svojom tele. Možno si všimnete väčšej intenzity vo svojich slabinách, možno ucítite slastný pocit po celom tele," hovorí Jessica O'Reillyová.


Ako nedostatok sexu ohrozuje zdravie žien
O problémoch žien, ktoré majú dlhodobý nedostatok sexu, nájdete na internete veľa nezmyselných tvrdení. Ide teórie, ktoré bežná prax gynekológov úplne nepotvrdzuje a logicky neexistujú ani žiadne vedecké štúdie, ktoré by podobné tvrdenia objektívne... Čítať ďalej
09 | 01 | 2021 | Timotej Dudka
V jednej chvíli už ale vyvrcholenie nepôjde oddialiť. "Väčšina párov tvrdí, že orgazmus po edgingu je oveľa silnejší a rozkoš hlbšia. Zároveň tento orgazmus môže trvať oveľa dlhšie," dodáva O'Reillyová.

Pokiaľ chcete s partnerom vyskúšať niečo nové, a zároveň nemáte náladu na veľké experimentovanie, edging by pre vás mohla byť ideálna sexuálna praktika. Občas totiž nie je od veci, keď partneri v posteli spomalia a užívajú si milovanie plnými dúškami.


Ako sa vymaniť zo zármutku spôsobeného pandémiou
Uplynulý rok bol pre mnoho ľudí bez preháňania ten najhorší, ktorý vo svojom živote zažili. Menovateľ mnohých ťažkostí je pritom viac než jasný - koronavírus. Keď sa k tomu pridá ešte strata zamestnania, alebo dokonca blízkeho človeka, je všetko... Čítať ďalej
14 | 01 | 2021 | Timotej Dudka