HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Sulík zmenil názor na plošné testovanie zo dňa na deň, sťažujú sa Naď aj Matovič

Richard Sulík / tasr

 Minister hospodárstva Richard Sulík na rokovaní vlády v pondelok súhlasil s celoplošným testovaním, no už o deň neskôr sa vyjadril, že v takomto postupe nevidí zmysel, zamýšľa sa portál HN.

Šéfovi rezortu obrany Jaroslavovi Naďovi už pravdepodobne dochádza trpezlivosť, lebo na slová Sulíka, ktorý v utorok povedal, že v plošnom testovaní nevidí zmysel a je to mrhanie zdrojmi, reagoval dosť podráždene.

„Poviem vám vec, ktorá ma dostáva už do polohy nervozity. Ja som sa v pondelok online zúčastnil na tom rokovaní vlády a pán minister Sulík explicitne povedal, že je za celoplošné testovanie. A včera sa dozviem, že on je proti,“ uviedol Naď

„Ide o ľudské životy alebo o politikárčenie? Mňa to už prestáva baviť,“ dodal.

Taraba: Neverím, že bude nejaké celoslovenské plošné testovanie

Na Sulíkové slová zareagoval pred rokovaním vlády aj premiér Igor Matovič. „Sulík narába s pravdou svojským spôsobom. Budeme sa o tom rozprávať na vláde. Myslím si, že to treba raz a navždy rozseknúť. Takto sa fungovať nedá. Nedá sa niečo hovoriť na rokovaní vlády a úplne niečo iné médiám,“ poznamenal.

Sulík povedal, že SaS súhlasí s plošným testovaním v najzamorenejších okresoch. Tvrdí však, že v testovaní na území celého Slovenska nevidí žiaden zmysel.

Celoplošné testovanie avizoval v pondelok premiér Igor Matovič.

Belousovová komentuje spor Matovič-Sulík: Len blázni dokážu v situácii, keď trpí celé Slovensko, vypisovať na Facebooku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info