HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Je nepríčetné rokovať hodiny o jednom bode programu,“ Draxler žiada zverejniť záznam z vlády

Juraj Draxler tvrdí, že aj keď je niekto populárny ešte nemusí byť dobrým politikom. Fotokoláž (via Facebook self)

Exminister školstva Juraj Draxler sa odvoláva na predvolebné sľuby Igora Matoviča, že bude zverejňovať všetko čo sa dá a začal intenzívne využívať možnosti takzvaného „infozákona“.

„Dnes od Úradu vlády podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám žiadam, aby sprístupnili záznamy z pondelkového rokovania vlády.“ Píše na sociálnej sieti Juraj Draxler.

Reprofoto status FB (@Juraj Draxler)

„A postupne budem žiadať aj ďalšie záznamy tých sedení vlád, ktoré sa týkali rozhodovania o pandemických opatreniach a zvlášť o testovaní.“ – Avizuje svoju najnovšiu iniciatívu Draxler.

„Dúfam, že sa pripojí aj Ondrej Dostál, dnes poslanec vládnej koalície, ktorý v minulosti veľmi nástojčivo žiadal takéto záznamy od predchádzajúcich vlád.“ Pripomína autor statusu.

„Na pondelkovom zasadnutí je zarážajúce, že ide o ďalšie z tých, kde rokovali hodiny a hodiny, a to s jedným bodom programu. To je nepríčetné. Oni naozaj zabíjajú obrovské množstvo času úplne bezúčelným hádaním sa, často celodenným.“ všíma si Juraj Draxler.

A napokon ešte v statuse konštatuje: „Táto vláda sa úplne sama od seba paralyzuje. (Technická poznámka: nie, nemyslím si, že je v poriadku takýto druh záznamov sprístupňovať, ale ja som nebol ten, kto pred voľbami sľuboval absolútnu otvorenosť, takže do toho.)

Juraj Draxler žiada oficiálnou cestou informáciu o duševnom zdraví premiéra

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info