fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

EÚ: EMA zatiaľ nerozhodla, či schváli aj vakcínu od spoločnosti Moderna

Experimentálna vakcína, ktorú vyvinula farmaceutická spoločnosť Moderna v spolupráci s americkým Národným zdravotníckym inštitútom (NIH) v americkom Binghamtone / TASR (AP)

Európska agentúra pre lieky (EMA) v pondelok oznámila, že zatiaľ nerozhodla, či schváli vakcínu americkej spoločnosti Moderna proti ochoreniu COVID-19, informuje TASR. EMA chce v diskusii pokračovať v stredu 6. januára, keď mala rozhodnutie pôvodne prijať.

„Diskusia o vakcíne proti COVID-19 spoločnosti Moderna sa dnes neuzavrela a bude pokračovať v stredu,“ uviedla vo vyhlásení EMA so sídlom v Amsterdame.
Vakcína od nemeckej spoločnosti BioNTech a amerického koncernu Pfizer je zatiaľ jedinou povolenou na jednotnom trhu EÚ na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Podáva sa v dvoch dávkach a očkovanie vo väčšine členských krajín EÚ sa začalo 27. decembra 2020.
Európska komisia v mene členských štátov EÚ objednala od spoločnosti Moderna prvotnú dávku v počte 80 miliónov vakcín s možnosťou dokúpenia ďalších 80 miliónov dávok. Aj vakcína od Moderny sa bude podávať v dvoch dávkach.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info