HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Mimoriadne smutné Vianoce. Dnes pochovajú Dušanku (†6), obeť tragickej nehody

Mohutný 30-tonový traktor vrazil zozadu do osobného auta v mieste, kde sedela malá škôlkarka. Zdroj: facebook.com

Takto si tohtoročné Vianoce určite nepredstavovali. Dnes pochovajú rodičia šesťročnú Dušanku, ktorá zomrela po tom, ako do ich auta zozadu narazil ťažký traktor.

Tragická nehoda sa stala priamo v obci Mýtna ešte minulý piatok 18. decembra. Do auta, v ktorom mama viezla svoje dve deti, a ktoré na križovatke dávalo prednosť oproti idúcim vozidlám, narazil nadrozmerný traktor. Dušanka sedela na zadnom sedadle v mieste, kde prišlo k najväčšiemu nárazu, v zdemolovanom aute zostala zakliesnená, informuje portál noviny.sk.

Život stálo škôlkarku chvíľkové obzretie sa vodiča do zrkadla
Dušanka (†6). Zdroj: FB / Obec Mýtna

Dievčatko pri nehode utrpelo vážne zranenia a v rýchlosti jej pomáhali okoloidúci vodiči. Z miesta nehody smerovali záchranári s malou pacientkou priamo do banskobystrickej nemocnice, kde ju ešte v ten večer operovali. Škôlkarka niekoľko dní statočne bojovala, ale jej zranenia boli príliš vážne. Obyvatelia malej obce však verili, že sa uzdraví. „Strašne zlatučká, strašne zlatučká. Ja som sa tak vyplakala za ňu. Ja som aj sviečku zapálila, aj modlila som sa jej za zdravie,“ povedala smutná obyvateľka obce. Z nemocnice prišla najhoršia správa, pretože 6-ročná Dušanka iba deň pred Vianocami svoj boj o život prehrala. V Mýtnej zo solidarity s rodinou vyhlásili deň pred Štedrým dňom aj obecný smútok a zakázali používanie zábavnej pyrotechniky počas sviatkov.

Podľa polície vodič traktora nedodržal bezpečnú vzdialenosť, zatiaľ ho ale z ničoho neobvinili. Má iba 21-rokov a krátko po nehode TV JOJ povedal, že kontroloval situáciu na ceste a pozeral sa do spätného zrkadla. Keď sa pozrel naspäť na cestu, osobné auto už stálo a on už 30-tonový kolos nestihol zabrzdiť. „V prípade tejto nehody prebieha rozsiahle dokazovanie a vyšetrovanie, do ktorého boli pribratí znalci z odboru cestnej dopravy a po včerajšej, veľmi smutnej informácii aj znalci zo súdneho lekárstva. Až po definitívnom vyjadrení súdnych znalcov, bude meritórne rozhodnuté vo veci,“ uviedla policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Už päť rokov uniká spravodlivosti! Vinník tragédie z Nových Zámkov stále behá na slobode

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info