HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Zomrel herec Anton Vaculík (†79): Krátko pred oslavou narodenín!

Anton Vaculík / Facebook (Bratislavské bábkové divadlo)

Krátko po náhlom skone herca Štefana Kožku (†66) sa Slovensko opäť zahalilo do smútku. Do hereckého neba odišiel činoherný a televízny herec Anton Vaculík (†79), informuje portál Blesk.

O smrti Antona Vaculíka informoval syn Juraj Vaculík. Čo bolo príčinou jeho skonu, sa zatiaľ nevie.

Herec sa narodil 3. januára 1941 v Trnave a zomrel 12. decembra 2020 v Bratislave. Diváci ho mohli vidieť aj v seriáli Mesto tieňov, v ktorom stvárnil jednu z hlavných postáv.

Vaculík študoval na Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe na bábkarskej katedre. Hrával v Krajskom bábkovom divadle v Banskej Bystrici a za postavu básnika v predstavení Kniha rozprávok získal cenu za Divadelnú tvorbu v roku 1976. Účinkoval vo viacerých predstaveniach Divadla pre deti a mládež v Trnave. Od augusta 1989 do dôchodku v roku 2001 pôsobil v Štátnom bábkovom divadle v Bratislave.

V roku 1990 sa stal spoluzakladateľom Katedry bábkarskej tvorby na činohernej a bábkarskej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave, kde pôsobil do roku 1992 ako pedagóg. Zahral si vo viacerých celovečerných filmoch ako napríklad Šibenica, Cesta domov, Pavilón šeliem či Krajinka.

Diváci ho mohli počuť aj v zahraničných filmoch, napríklad Hore, Rodinka Úžasných či Autá.

Zuzana Čaputová u pápeža Františka očami odborníka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info