HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Príčina smrti Seana Conneryho (†90) konečne odhalená: Na čo zomrel najslávnejší Bond?

Sean Connery / Facebook (I only watch indies movies such as Pulp Fiction)

Na sklonku októbra svet zasiahla správa o odchode hereckej legendy Seana Conneryho, ktorý skonal vo svojich 90 rokoch  na Bahamách, kde strávil posledné roky svojho života. Úmrtný list teraz verejne a definitívne potvrdil príčinu jeho smrti, píše portál Blesk.

Bezmála mesiac po úmrtí škótskeho herca Seana Conneryho bol serverom TMZ zverejnený úmrtný list, ktorý oficiálne potvrdil príčinu jeho skonu. Osudnou sa mu stala kombinácia zápalu pľúc, zlyhania dýchania, staroby a fibrilácii predsiení – nepravidelného srdcového rytmu.

Zosnulý agent 007 Sean Connery (†90): Zničila mu rola Jamesa Bonda život?

Správa o úmrtí zarmútila nielen rodinu slávneho herca, ale aj milióny fanúšikov po celom svete. Niet divu, veď jeho úlohy agenta 007 s právom zabíjať vo filmoch o Jamesovi Bondovi, či úloha vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava, mu získali nekonečnú slávu i mnoho filmových ocenení vrátane tých najprestížnejších.

Connery nikdy nezdvihol nad hlavu Oscara za hlavnú mužskú úlohu, získal však Cenu Akadémie za celoživotné dielo a tiež za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe. V roku 2000 ho kráľovná Alžbeta II. povýšila do šľachtického stavu. Ako Škót srdcom aj dušou toto ocenenie prijal v tradičnom kilte.

Sarkastický Chandler z Priateľov sa zasnúbil s o 22 rokov mladšou manažérkou

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info