Slováci nám urobili radosť. Teraz si pôjdeme pre ďalšie tri body, plánuje český reprezentant Král
16 | 11 | 2020 I Timotej Dudka

Podľa českého stredopoliara Alexa Krála odohrali naši susedia v predposlednom kole Ligy národov proti Izraelu dobré stretnutie, aj keď cíti, že v druhom polčase mohli lepšie kontrolovať vedenie, informuje portál Aktualne.cz.

Po nedeľňajšom víťazstve Čechov 1: 0 má stredopoliar Spartaku Moskva radosť z udržania šance na celkový triumf v skupine B2.

Česi sa v Plzni ujali vedenia už v siedmej minúte vďaka gólu Vladimíra Daridy, ale poistku nepridali. Hostia boli po zmene strán nebezpeční a siahali po vyrovnaní, hoci v 81. minúte prišli o vylúčeného Hatema Abd Elhameda.

Pozrite si góly Slovenska proti Írom
Slovenskí futbalisti postúpili na budúcoročné majstrovstvá Európy, keď vo finále baráže zdolali v Belfaste domáce Severné Írsko 2:1 po predĺžení. Čítať ďalej
14 | 11 | 2020 | Imrich Kovačič

"Všetci cítime, že rozdiel tam bol. V prvom polčase sme boli o niečo viac aktívnejší ako v tom druhom. Ale myslím si, že to bolo veľmi dané výsledkom," uviedol Král na on-line tlačovej konferencii.

"Avšak hru môžeme v druhom polčase, zvlášť keď vedieme 1: 0, kontrolovať o niečo lepšie. Toto je vec, na ktorej keď zapracujeme, tak to bude dobré. Máme čo zlepšovať do ďalšieho zápasu, ale celkovo myslím, že sme odohrali dobré stretnutie. Hrali sme vysoko, ako sme chceli, "doplnil 22-ročný futbalista.

Svetové médiá: "Slovensko ukončilo nádeje Severného Írska"
Ohlasy médií na postup slovenskej futbalovej reprezentácie na ME 2020 po štvrtkovom víťazstve vo finále baráže na pôde Severného Írska 2:1 po predĺžení. Čítať ďalej
13 | 11 | 2020 | tasr

Český tím stráca na druhom mieste tabuľky bod na vedúce Škótsko, ktoré zdramatizovalo vývoj v skupine prehrou 0: 1 nad našimi slovenskými reprezentantmi. Zverenci českého trénera Jaroslava Šilhavého potrebujú k prvenstvu nielen stredajšie domáce víťazstvo nad Slovákmi, ale aj bodové zaváhanie Škótov v Izraeli.

"Rozhodne nám výhra Slovenska urobila radosť, pretože máme stále šancu postúpiť z prvého miesta. Potrebovali sme to. Ale pre nás sa nič extra nemení, chceli sme a stále chceme vyhrať oba zápasy. Ideme si pre ďalšie tri body," vyhlásil Král.