HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Hrôza: Dievčatko († 5) zomrelo na Covid-19 len päť hodín po tom čo ju pustili z nemocnice

Lastassija už nikdy neobíjme svoju milovanú Tagan, ktorej do nebíčka napísala srdcervúci odkaz. Zdroj: Reprofoto/ Instagram @laaalaaa421

Pandémia koronavírus píše vo svete smutné príbehy, ktoré sa zväčšia končia smrťou. A keď ide o dieťa je tragédia ešte väčšia.

Mimoriadne smutný a tragický príbeh sa stal aj rodičom malej Tagan Whiteovej, ktorým doslova zlomilo srdce keď ich dcérka zomrela na ochorenie Covid-19 len päť hodín po tom, čo ju, podľa portálu Mirror, lekári prepustili z nemocnice, píše portál cas.sk.

Najskôr slabosť, potom smrť
Päťročná Tagan zomrela iba päť dní po tom čo ju prepustili z nemocnice domov aj s koronavírusom. Zdroj: Reprofoto/ Instagram @laaalaaa421

Päťročná Tagan Whitová, z mesta Amarillo v Texase, ochorela ešte minulý utorok. Keď deň na to navyše začala zvracať, odviezla ju mama, Lastassija do nemocnice na kontrolu. No a keďže Tagan netrpela bežnými príznakmi Covid-19, ako je horúčka alebo kašeľ, jej rodičia nemali najmenšie podozrenie, že ich dievčatko chytilo koronavírus. Lastassija aj otec Quincy Drone boli preto veľmi prekvapení, keď sa test ukázal ako pozitívny.

Lekár ich síce ubezpečoval, že dieťa môže opustiť nemocnicu a bude v poriadku, lenže Tagan po celý večer slabla. Rodičia ju uložili do postele, no Lastassija sa v noci o tretej zobudila, aby dcérku skontrolovala. Z hrôzou však zistila, že tá nereaguje a nedýcha!

Hrôza: Muž po hádke vytrhol partnerke dcérku z náručia a vyhodil ju z balkóna

Mamin odkaz, ktorý trhá srdce

Tagan napriek veľkému úsiliu privolaných pracovníkov pohotovostnej služby a lekárov v nemocnici v noci zomrela. Zdrvená matka na sociálnej sieti Instagram zdieľala srdcervúci odkaz: „Moja zlatá láska, ako mám teraz ďalej pokračovať, Tagan? Moje srdce je také prázdne, som zničená a neviem, či sa ešte niekedy dokážem dať dokopy. Ako mám v noci spať? Všetko, čo počujem, je ‚mama, môžem si k tebe ľahnúť?‘ Ako mám ďalej pokračovať každý večer bez týchto slov? Stratila som svoju lásku.“

Rovnako zničený zo smrti svojej milovanej dcérky bol aj jej otec. „Úprimne sa cítime, akoby… pravdepodobne ju nemali poslať domov,“ povedal Quincy. „Urobilo sa príliš veľa chýb, ktoré našu päťročnú dcérku stáli život,“ dodal so žiaľom v srdci otec Tagany, uzatvára mimoriadne smutný príbeh portál cas.sk.

Hrôza! Krásna Barborka († 24) zomrela po banálnej operácii. Pitva odhalila krutú pravdu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info