HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Tragédia pri Nových Zámkoch: Vodič zrazil dvoch chodcov, Dominik (†25) to neprežil

Po náraze Peugeotu do kamarátov idúcich po ceste Dominik (†25) svojím zraneniam na mieste podľahol. Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Vodič (22) zrazil na ceste dvoch chodcov, pričom jeden nehodu neprežil a druhý, Dominik (27), skončil v novozámockej nemocnici.

Nehoda sa stala v utorok podvečer na konci obce Strekov v smere na Rúbaň. Vodič (22) Peugeotu 406 zachytil podľa portálu tvnoviny.sk s vozidlom dvoch chodcov, pričom mladší z nich zraneniam podľahol priamo na mieste nehody, informovala polícia.

Pomôže aj znalec
Polícii s objasňovaní tragickej dopravnej nehody pomôže aj znalec z odboru cestnej dopravy. Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Presná príčina a miera zavinenia tragickej udalosti sú predmetom vyšetrovania. K ich odhaleniu pomôže aj znalec z odboru cestnej dopravy, ktorého znalecký posudok bude vo vyšetrovaní dôležitý. Polícia v tejto súvislosti vedie trestné stíhanie pre trestné činy usmrtenia a ublíženia na zdraví. „Ani jeden z chodcov nemal na sebe žiadne reflexné prvky, ktoré by vodiča na pohyb chodcov upozornili,“ skonštatovala polícia.

Polícia zároveň vyzvala všetkých chodcov a cyklistov k zodpovednejšiemu správaniu. „Keď sa v tomto sychravom počasí a navyše pod rúškom tmy premiestňujete pešo, či už v obci, v meste alebo mimo neho, noste reflexné prvky, môžu vám zachrániť život,“ dodala.

Tragédia na D1: V aute po hromadnej havárii zhoreli matka s dieťaťom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info