HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Dva roky od tragédie: Poliaci, ktorých riskantnú jazdu zaplatil Štefan (†57) životom si užívajú slobodu

Poliaci, ktorí zavinili tragickú dopravnú nehodu sú v súčasnosti na slobode. Zdroj: Reprofoto, KR PZ Žilina

Od tragickej nehody na Orave, ktorá otriasla Slovenskom, prešli už dva roky. Nevinný vodič Štefan (†57), ktorý v aute viezol svoju rodinu, zaplatil životom na zbesilú jazdu poľských vodičov, ktorí sú však stále na slobode.

Tragickú nehodu na Orave zavinili svojou riskantnou jazdou traja Poliaci. Zdroj: FB/Polícia SR

Tragická dopravná nehoda sa stala 30. septembra 2018 pri Dolnom Kubíne. Jej okolnosti opísal pre Topky.sk žilinský policajný hovorca Radko Moravčík. Podľa jeho vyjadrenia 27-ročný Poliak viedol v smere od Dolného Kubína do Oravského Podzámku osobné auto značky Ferrari. Za ním viedol 42-ročný Poliak osobné auto značky Porsche Cayenne.

„Obe vozidlá začali predchádzať pred nimi idúcu kolónu vozidiel v mieste, kde je to vodorovným dopravným značením zakázané. Následne vodič Porsche narazil do pred ním idúceho Ferrari, ktoré pribrzdilo a po náraze sa vrátilo do svojho jazdného pruhu. Vodič Porsche sa už nestačil zaradiť do svojho jazdného pruhu a došlo k čelnej zrážke s protiidúcim osobným autom Škoda Fabia,“ dodal Moravčík.

Tragická nehoda v Čechách: Po zrážke dodávky s vlakom zomreli dvaja ľudia

Vyšetrovanie je ukončené
Pirátsku jazdu troch Poliakov na luxusných autách zachytila kamera vodiča, ktorého tesne predtým obiehali. 4: Zdroj: FB/Polícia SR

Záver pirátskej jazdy troch Poliakov na luxusných autách zachytila kamera vodiča, ktorého tesne predtým obiehali. Marčin v Porsche Cayenne čelne vpálil do oprotiidúceho vozidla, v ktorom sedel 57-ročný Štefan z Oravského Podzámku so svojou rodinou. Štefan haváriu neprežil, zomrel počas prevozu do nemocnice.

Polícia krátko po nešťastí obvinila trojicu Poliakov. Spis k tomuto prípadu však stále nie je uzavretý. „Aktuálne vyšetrovateľ Policajného zboru považuje vyšetrovanie za fakticky ukončené. V tomto čase sa vykonáva komunikácia s poškodenými ohľadne nároku na náhradu škody,“ informoval televíziu JOJ hovorca krajskej prokuratúry Martin Kokles.

Tragická nehoda: Zrážka rýchlika s dodávkou, dvaja mŕtvi

Za mreže skončiť nemusia
Pri tragickej nehode vyhasol život nevinného vodiča Štefana (†57). Zdroj: Facebook/Dolný Kubín a Orava

Spočiatku boli všetci traja „pretekári“ vyšetrovaní za mrežami, žilinskí sudcovia ich ale postupne z väzby prepustili. Podľa polície nesie najväčší podiel viny Marčin. „V prípade jeho uznania viny mu hrozí trest odňatia slobody v dolnej hranici 15 rokov a v hornej hranici 20 rokov,“ spresnil Kokles s tým, že krajský prokurátor má v úmysle s obvinenými uzatvoriť dohodu o vine a treste. Nie je teda vylúčené, že Marčin by pobudol vo väzení menej ako 15 rokov, píše portál Topky.sk.

Trojica obvinených Poliakov je v súčasnosti na slobode. Je možné, že dvaja z nich za mreže vôbec nepôjdu. „Obvinení, ktorí sú stíhaní za trestný čin všeobecného ohrozenia, môžu v prípade uzavretia dohody o vine a treste dostať za splnenia podmienok aj podmienečný trest odňatia slobody,“ uzavrel pre Topky.sk hovorca krajskej prokuratúry.

Tragédia na D1: V aute po hromadnej havárii zhoreli matka s dieťaťom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info