HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Zomrel Limonádový Joe: Karel Fiala (†95) žil posledné roky v liečebni

Karel Fiala / Twitter (@neubJan)

Herecký svet opustila ďalšia legenda. Vo veku 95 rokov zomrel Karel Fiala, známy svojou rolou vo filme Limonádový Joe. Informoval o tom Radiožurnál, ktorému to potvrdil Blahoslav Mikolášek z liečebne dlhodobo chorých v pražských Vršoviciach, kde Fiala trávil posledný rok života, píše portál Blesk.

Karel Fiala bol veľmi aktívny aj vo vysokom veku, ešte po 85. narodeninách hral tenis a užíval si veľké rodinné stretnutia. Posledný rok však dožíval v pražskej LDN a nebol šťastný.

„Lepšie to už nebude. Je načase prestať žiť. Deväťdesiatpäť – a dosť,“ povedal Blesku tento rok pred svojimi 95. narodeninami (3. augusta), ktoré po prvýkrát neoslávil v rodinnom kruhu na chalupe. Tam si tiež prial zomrieť, ale bohužiaľ sa mu to nesplnilo.

„Za žiadnu cenu nechceme dať otca do eldéenky, aj keď nám prestal chodiť. Na jednom kresle s kolieskami ho dopravujeme na záhradu, na inom na toaletu, ktorú sme mu museli prestavať,“ vysvetľoval ešte pred rokom syn Honza. Nemocničná LDN sa však tento rok stala nutnosťou. Manželka a deti ho pravidelne navštevovali.

„Limonádník“ svoju tretiu a o 16 rokov mladšiu manželku Věru spoznal na javisku karlínskeho divadla. Spoločne vychovali dvoch synov a dvoch má z predchádzajúceho zväzku. Tento rok oslávili 55 rokov spoločného života.

Zomrel herec Martin Havelka (†62)

Svoju životnú rolu získal Karel Fiala doslova na poslednú chvíľu. Mal ju pôvodne hrať Jiří Kodet, avšak jeho matka Jiřina Steimarová odporučila režisérovi svojho kolegu z karlínskeho divadla, ktorý bol pre uhladeného a komicky ušľachtilého Limonádníka presne ten správny typ.

Vo filme si Karel Fiala nezaspieval, pretože plejbeky už nahral Karel Gott. Náročné spevácke party by ale iste ľahko zvládol, pretože jeho doménou bola opereta a muzikál. Tridsať osem rokov bol členom Hudobného divadla v Karlíne.

Podozrivá smrť herca Ivana Luťanského (†30): Mal zomrieť po autonehode, ale zabila ho guľka!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info