HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Martina († 42) zomierala pred očami svojich dcér! O život ju pripravil ožratý šofér

Martina skonala pred zrakmi svojich dvoch dcér vo vraku tohto auta. Zdroj: FB/HaZZ

Hrôza na ceste medzi Čachticami a Novým Mestom nad Váhom. Po čelnej zrážke dvoch áut zomrela matka troch detí.

Stačil okamih a chvíle spoločného šťastia sa premenili na neopísateľnú bolesť. V piatok večer sa medzi Čachticami a Novým Mestom nad Váhom stala tragická nehoda, pri ktorej prišla o život mama troch detí Martina († 42). Po čelnej zrážke dvoch osobných áut šoféri zostali podľa denníka Nový Čas vo vozidlách zakliesnení a hasiči ich museli vyslobodzovať. Martine, žiaľ, však už pomoci nebolo. 

Tragédia na D1: V aute po hromadnej havárii zhoreli matka s dieťaťom

Zomierala pred zrakmi svojich detí

 Osudná zrážka stala na štátnej ceste medzi Čachticami a Novým Mestom nad Váhom. V jednom z nich sedela mama troch detí Martina († 42), ktorá sa vracala z nákupu v Novom Meste nad Váhom. Žiaľ, práve ona sa stala obeťou tragédie a to dokonca pred zrakmi svojich dvoch dcér! Podľa slov Eriky, sestry nebohej, totiž dcéry Lenka (16) a Mirka (14) šli v aute Lenkinho priateľa za mamou. Pracovitej žene, ktorá nadovšetko milovala svoju rodinu, sa už, žiaľ, nedalo pomôcť. „Následkom nehody jedna osoba na mieste zraneniam podľahla, druhá osoba utrpela zranenia rôzneho rozsahu,” informovali denník hasiči.

Po mŕtvej mame zostali tri polosirpoty

„Podľa doterajších zistení vodič vozidla Nissan prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s osobným motorovým vozidlom, ktorého vodička zraneniam na mieste podľahla. 45-ročný vodič bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,60 promile alkoholu v dychu. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Novom Meste nad Váhom začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia,“ uviedla trenčianska krajská policajná hovorkyňa Danka Adamíková.

Čelnú zrážku dvoch áut zapríčinil ožratý vodič jedného z nich. Zdroj: FB/HaZZ

Rodina nebohej ženy prežíva najkrutejšie chvíle svojho života. „Bola to najlepšia sestrička, stále usmievavá, obetavá. Nikdy sa na nič nesťažovala, pomáhala každému, kto ju poprosil. Bola to žena pre všetko, zvládala mužské aj ženské práce,” vyrozprávala Novému Času s plačom sestra Erika. Martina bola známa v Čachticiach svojimi pracovitými rukami, šila kostýmy na karnevaly, piekla nádherné medovníčky, vyrábala rôzne drevené výrobky a bola remeselne zručná. Zostal po nej trúchliaci priateľ Jozef, s ktorým má dve dcéry, a tiež jej najstarší syn Roman (24).

 

Tragická dopravná nehoda si vyžiadala dve obete

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info