HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Ťažké začiatky Karla Gotta (†80): Roky ho trápila chudoba, podceňovanie aj nočná mora o otcovi!

Karel Gott / Facebook (Karel Gott)

Podceňovaný priemerný spevák bez podpory okolia. Také boli začiatky kariéry Karla Gotta (†80), od ktorého skone to bude rok. Prekonal trojky zo spevu, únavu, neporozumenie a roky trpel nočnými morami kvôli zarmútenému otcovi, píše portál Ahaonline.

Na začiatku všetkého bol odpor ku spievaniu. „V škole som mal zo spevu trojku. To som skoro bojkotoval to spievanie. Začal som spievať, až keď prišiel jazz,“ zveril sa Gott v jednom z dokumentov pre Českú televíziu. Chcel byť maliarom, bohužiaľ v pätnástich rokoch sa mu tento sen rozplynul. Nakoniec sa vyučil za elektromontéra a pracoval v ČKD.

Láska ku spevu bola však väčšia a väčšia. „Spieval som po kaviarňach. O polnoci som končil, v jednu došiel domov, o piatej som vstával do fabriky, kde som zaspával nad ponkom,“ zaspomínal na ťažké časy.

Podvodníci kvôli peniazom zneužili zosnulého Karla Gotta! Toto je nechutné, búria sa ľudia

„Keď som sa ráno potácal do kúpeľne a pozdravoval rodičov, preskakoval mi únavou hlas. Zle som spieval, pretože bez dostatočného spánku hlas nefunguje,“ priznal Gott s tým, že ani vo fabrike to nebolo lepšie. „Robil som chyby, bol som nepozorný, nesústredený. Ostalo mi len odísť na vedenie továrne a povedať, že už to robiť nemôžem. Otca som tým zarmútil,“ zaspomínal spevák.

A práve otcovo sklamanie spôsobilo Karlovi traumu. „Ešte mnoho rokov potom sa mi o tom sníval sen, ako spievam v úplne prázdnej sále, kde sedí len môj otec s mojím majstrom, ktorého sa pýta: Prečo sa ten môj chalan nedržal seriózneho remesla?“ Priznal Gott už pred rokmi.

Dokument o posledných rokoch života Gotta (†80): Dominiku z filmu vystrihli! (VIDEO)

A vybavoval si aj to, ako biedne na tom bol v tej dobe i s financiami. „Vtedy som bol zadlžený, na vystúpenie som mal len jedny šaty, a keď som chcel urobiť granda a pozvať babu na večeru, poctivo som počítal, koľko to bude stáť,“ zveril sa Majster.

Zlom prišiel v roku 1962. Jiří Suchý s Jiřím Šlitrom ponúkli Gottovi angažmán v divadle Semafor a zložili pre neho prvý hit Oči snehom zaviate. Pieseň sa stala hitom roka a Gott za ňu v roku 1963 vyhral svojho prvého Zlatého slávika v ankete časopisu Mladý svět. Za svoj život získal celkom 42 Slávikov.

COVID-19 má aj známy herec Milan Kňažko! S koronou leží v nemocnici

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info