HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Lennonov (†40) vrah prehovoril: Zaslúžim trest smrti! Po 40 rokoch priznal, prečo ho zabil

Zdroj: Facebook (Mundo 89 Tuluá)

Po 40 rokoch od zavraždenia Johna Lennona (†40), člena legendárnej kapely The Beatles, sa jeho vrah Mark Chapman (65) ospravedlnil vdove Yoko Ono (87) i celému svetu. Čin hodný trestu smrti spáchal pre vlastnú slávu, informuje portál Blesk.

Dňa 8. decembra 1980 psychicky chorý Mark Chapman, ktorému len o niekoľko hodín skôr Lennon podpísal album, smrteľne postrelil speváka pred jeho domom v New Yorku. Chapmana odsúdili na doživotný trest odňatia slobody s možnosťou podmienečného prepustenia po dvadsiatich rokoch.

V posledných desiatich pokusoch o prepustenie Chapman zlyhal, tento rok v auguste mal vypočutie jedenásteho, počas ktorého sa verejne ospravedlnil ako vdove po Lennonovi Yoko Ono, tak i celému svetu, a oznámil, že ho zabil len a len pre slávu.

Na pokraji mentálneho zrútenia: Madonna šalie kvôli koronavírusu!

„Urobil som to pre vlastné slávu. Je to najhorší zločin, aký môže byť spáchaný voči nevinnému človeku,“ informovala BBC s odkazom na agentúru PA, ktorá Chapmanove vyhlásenia získala.

„Bol extrémne slávny. Nezabil som ho kvôli jeho osobnosti alebo tomu, aký bol,“ pokračoval. Krátko po zatknutí pred 40 rokmi pritom Chapmanová manželka prezradila, že sa mu nepáčilo Lennonove kázanie o láske a mieri, aj keď bol nesmierne bohatý, vlastnil jachty a smial sa ľuďom, ako bol jej manžel, ľuďom, ktorí skupovali jeho dosky.

„Bolo to odo mňa veľmi sebecké. Je mi ľúto bolesti, ktorú som jej (vdove) spôsobil. Myslím na to stále.“ Chapman dodal, že si za svoj ohavný čin zaslúži trest smrti. Porota jeho podmienečné prepustenie už jedenásty krát zamietla. Podľa ich uznesenia by to nebolo zlučiteľné s blahobytom spoločnosti. Chapman nespôsobil ujmu iba rodine Lennona, ale aj celému svetu. O prepustení môže opäť požiadať za dva roky.

Karl Lagerfeld (†85) tajil nacistickú minulosť!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info