HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Neznámy prejav JFK o celosvetovom sprisahaní, cenzúre, tajných spoločnostiach a úlohe tlače

John Fizgerald Kennedy / wikimedia

Asi v tretine prejavu začína John Fizgerald Kennedy narážať na témy utajovania skutočností, tajných spoločností a konšpirácií. Komentár priniesol portál iprima.sz

V apríli 1961 predniesol vtedajší americký prezident John F. Kennedy prejav v New Yorku pred asociáciou vydavateľov novín, v ktorom varoval pred radom aj dnes aktuálnych hrozieb. Bežne sa o ňom nedočítate, politici sa o ňom nezmieňujú (často ho, pri všetkej úcte, najskôr ani nepoznajú). Prikladáme preto niekoľko znepokojivých citácií amerického prezidenta a odkaz na jeho celý prejav.

„Samotné slovo utajenia je so slobodnou a otvorenou spoločnosti nezlučiteľné; a my ako ľudia neodmysliteľne a historicky čelíme tajným spoločnostiam, tajným prísahám a tajným rokovaniam. Dávno sme rozhodli, že nebezpečenstvo nadmerného a neoprávneného utajovania relevantných skutočností ďaleko prevažuje nad nebezpečenstvom, ktorým je ospravedlňované.“

Mašinéria, ktorá spája vojenské, diplomatické, spravodajské, ekonomické, vedecké a politické operácie

Existuje veľmi vážne nebezpečenstvo, že avizovaná potreba vyššej bezpečnosti bude podchytená tými, ktorí chcú dychtivo rozšíriť jej význam až na samotné hranice oficiálnej cenzúry a utajovania. Toto v rámci mojich možností nemám v úmysle dovoliť. A žiadny úradník mojej vlády, nech už je jeho pozícia vysoká, alebo nízka, civilná, alebo vojenská, by si nemal interpretovať moje dnešné slová ako zámienku k cenzúre správ, k potlačeniu iného názoru, zakrývaniu našich chýb alebo odmietnuť poskytnúť fakty tlači a verejnosti, ktoré si zaslúžia vedieť a poznať.

Pred viac než päťdesiatpäť rokmi varoval americký prezident pred cenzúrou v záujme “bezpečnosti„. Dnes by sme mohli dodať potrebné v záujme „boja proti nenávisti“ alebo v záujme „humanity„. Dokonca až v záujme “progresu”. Cenzúra na sociálnych sieťach, ostrakizácii všetkých alternatívnych médií (označovaných ako proruských dezinformátorov), rôzne „Ministerstva pravdy“ alebo Hatefree iniciatívy (zosmiešňovanie).

Operácia CIA „Mockingbird“. Temná história slobody tlače v USA

„Celosvetovo čelíme masívnemu a nemilosrdnému sprisahaniu, ktoré pre rozšírenie sféry svojho vplyvu spolieha predovšetkým na tajné prostriedky. Na infiltráciu namiesto invázie, prevraty namiesto volieb, zastrašovanie namiesto slobodnej voľby. Na partizánov v noci namiesto armád vo dne. Je to systém, ktorý regrutoval veľké množstvo materiálnych a ľudských zdrojov pre vytvorenie dobre prepojenej a vysoko efektívnej mašinérie, ktorá spája vojenské, diplomatické, spravodajské, ekonomické, vedecké a politické operácie. Prípravy sú utajené, nie sú publikované. Chyby sú ututlávané, neobjavujú sa v novinových titulkoch. Odporcovia sú umlčaní, nie chválení. Výdavky nie sú spochybňované, dohady nie sú odtláčanie, žiadne tajomstvo nie je odhaľované.”

Obľúbený americký prezident a konšpirátori

Vo svetle jeho vraždy spáchanej osamelým vlkom, strieľajúcim presnejšie a s rýchlejšou kadenciou než Vasilij Zajcev (známy sovietsky ostreľovač), navyše za pomoci „kúzelných nábojov„, sa ona konšpirácia ukazuje aj v trochu inom svetle. Myslím, že je čím ďalej očividnejšie, že špičky vojenskopriemyslových, diplomatických, spravodajských, ekonomických, vedeckých a politických kruhov sú značne prepojené a ťahajú aktuálne za takzvaný liberálno-demokratický povraz smerom k určitej forme nadnárodnej (a hlavne beznárodnej) totality.

Zastrašovanie miesto slobodnej voľby ako trebárs zmanipulovaná kampaň k Brexitu

Partizáni v noci“ čoby politické neziskovky platené zo zahraničia; tajnými službami. Mimovládkami alebo nadnárodnými korporáciami platení žurnalisti, politici a diplomati alebo aktivisti. Stačí si dosadiť konkrétne mená, názvy a zamyslieť sa nad ich činmi proti SR. Transparency international? Človek v ohrození? Organizácia pre pomoc utečencom? Globsec? Open society fod? Kiskovci, Trubanovci, Čaputové, Lajčiaci, či Nicholsonky.

Výsmech ako zbraň propagandy (Richard Semaškov)

Žiadny prezident by sa nemal báť verejného preskúmania svojho programu. Pretože z takého preskúmania plynie porozumenie, a z porozumenia plynie podpora alebo opozícia. A oboje je nevyhnutné. Nežiadam vaše noviny o podporu vlády, ale žiadam vás o pomoc v obrovskej úlohe informovať a upozorňovať americký ľud. Pretože mám plnú dôveru v hlas a odhodlanie našich občanov, ak sú plne a dobre informovaní. Nielenže by som nechcel potláčať diskusiu (myslím spory) medzi vašimi čitateľmi. Ja ich vítam. Bez debaty, bez kritiky nemôže žiadna vláda ani krajina uspieť a žiadna republika prežiť.

Nutnosť diskusie a kritiky.

Médiá vo svete ako aj u nás doma obmedzujú alebo rušia diskusie pod svojimi článkami. Ľudia s názorom iným ako je aktuálne žiadúce sú médiami ignorovaní, držaní pri zemi, alebo dokonca napádaní. Na sociálnych sieťach sú blokovaní alebo mazaní. A veľká časť uvedomelých novinárov tejto (ne)slobode tlieska a kvituje ju. A to si chcú hovoriť “strážcovia demokracie”.

Prepis celého preslovu v češtine nájdete oficiálne TU.

Konšpirácie sa stávajú skutočnosťou (Valentín Katasonov)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info