fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Hrôza! Krásna Barborka († 24) zomrela po banálnej operácii. Pitva odhalila krutú pravdu

operácia úmrtie
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Denisa (45) z Komárna pochovala svoju milovanú a jedinú dcérku Barborku († 24) po tom, čo absolvovala banálnu operáciu na žlčníkové kamene. Mladá žena deň po zákroku v komárňanskej nemocnici omdlela a viac sa neprebrala. O veľmi smutnom prípade píše na webovej stránke čas.sk.

Krutú príčinu smrti odhalila užialenej mame až pitevná správa, podľa ktorej Barborke počas zákroku náhodne poškodili pečeň, nasledovalo zakrvácanie dutiny brušnej, šok a nakoniec smrť. „Bola to moja jediná dcérka, moje všetko. Môj život už bez nej nemá zmysel,“ rozprávala medzi slzami utrápená mama Denisa, ktorá je presvedčená, že o jej dcéru nebolo v komárňanskej nemocnici zo strany personálu dostatočne postarané.

Najväčšiu lásku preťala smrť

Mladá Barborka mala toľko plánov, bola plná života a užívala si svoju najväčšiu lásku. Tá, žiaľ, netrvala dlho, pretože prišla krutá rana osudu. „Nikdy nebývala chorá a až do toho osudného dňa nemala žiadne problémy so zdravím. Začalo ju najskôr bolieť brucho a obvodná lekárka ju preto poslala na sono. Tam jej zistili, že má kamene a problémy so žlčníkom,“ rozprávala pre bulvárny denník mama.

V pôrodnici si Veronika prežila peklo

Barborku hospitalizovali v komárňanskej nemocnici koncom júla. „V nedeľu ju prijali a v pondelok ju mali operovať. Nakoniec ju neoperovali, ale poslali ju do Nových Zámkov na magnetickú rezonanciu, aby zistili presnejšiu diagnózu,“ vysvetľuje mama. Jej jedinú dcérku potom poslali do Bratislavy na prečistenie žlčových ciest. Tam jej zákrok urobili a následne ju po pár dňoch operovali v komárňanskej nemocnici.

Prosila, aby jej dcérka prežila

Krásnu mladú ženu umiestnili po operácii žlčníka na JIS. „Barborka mi volala, že sa necíti dobre a že sa jej točí hlava. Mala nízky tlak, preto jej vraj lekári dali hore nohy. Potom som jej v noci aj písala, ale to mi už neodpovedala,“ zadúšala sa plačom mama Denisa pri spomienke na posledné okamihy keď sa chcela so svojím milovaným dievčatkom spojiť.

Dcérke volala aj na druhý deň ráno, opäť však márne. „Nedvíhala mi telefón, a tak som volala možno aj tisíckrát na rôzne čísla. Najskôr na chirurgiu, potom na JIS, no nikde mi nebrali telefón. Nakoniec som sa dovolala na ARO, kde mi povedali, že Barborka má vnútorné krvácanie. Ona im omdlela a oživovali ju celých 40 minút. Mala opuchnutý mozog. Lekár mi oznámil, že už nebude zdravá. Len som prosila, že mi to nevadí, hlavne nech mi prežije,“ pokračovala v rozprávaní veľmi smutného príbehu mama.

Bez ospravedlnenia i vysvetlenia

Barborku nakoniec chceli lekári ešte operovať, už to však nestihli. „Vykrvácala z pečene a zomrela. Keby som si sama nezistila kde mám dcéru, tak mi nikto nič nepovie. Doteraz sa mi nikto neospravedlnil a nikto neprišiel za mnou, aby mi vysvetlil, čo sa vlastne stalo,“ so slzami v očiach rozprávala pre čas.sk zúfalá mama.

Škandál! Unikli informácie o pacientoch testovaných na COVID-19

Po smrti Barborky vykonali pitvu, ktorej záver nešťastnú Denisu doslova dorazil. „V správe je jasne napísané, že masívne krvácala do brušnej dutiny po náhodnom poškodení pečene,“ hovorí sklamaná a nešťastná mama, ktorá už aj podala trestné oznámenie na lekára a tiež sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

„Nikomu neprajem tú bolesť, čo mi spôsobili, a nikomu neprajem ani to zúfalstvo. Moja Barborka bola plná života. Bol to anjel na zemi a dnes je v nebi, no ja za ňu budem bojovať zo všetkých síl,“ uzatvára mama mimoriadne smutný príbeh jej jedinej milovanej dcérky.

Nemocnica žiadnu vinu necíti

Nový Čas oslovil aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. „Na základe podnetu vykonávame dohľad u poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. O výsledku dohľadu môže úrad informovať až po jeho ukončení,“ skonštatovala hovorkyňa úradu Erika Kováčiková.

O stanovisko k prípadu Nový Čas požiadal i komárňanskú nemocnicu, ktorá síce rodičom Barborky vyjadrila úprimnú sústrasť, no akékoľvek pochybenie vylučuje. „Okolnosti úmrtia pacientky sa prešetrujú, nemocnica v tomto poskytuje plnú súčinnosť. Operačný výkon bol vykonaný v zmysle lege artis postupov. Na základe súčasných informácií naša nemocnica vylučuje, že by zo strany lekárov došlo k zaned­baniu zdravotnej starostlivosti,“ uviedla Martina Pavlíková, hovorkyňa komárňanskej nemocnice.

Popradská nemocnica je v kríze, zamestnanci žiadajú odvolanie riaditeľa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info