HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Ruské námorníctvo sleduje pohyb amerického torpédoborca ​​s riadenými strelami v Baltskom mori

USS Ross (DDG-71) zo základne Norfolk - foto zdroj Wikimédia

Americký torpédoborec s riadenými raketami USS Ross vplával do Baltského mora, ruské námorníctvo pozorne zaznamenáva jeho aktivity.

Ruská flotila v Baltskom mori monitoruje pohyby nosiča amerických riadených striel  – torpédoborec USS Ross, ktorý vplával do Baltského mora 13. septembra, informovalo novinárov Centrum kontroly obrany Ruskej federácie. Správu uverejnil portál tass.com.

„Sily a zdroje flotily v Baltskom mori nepretržite sledujú pohyb torpédoborca ​​USS Ross amerického námorníctva, ktorý vplával do vôd Baltského mora 13. septembra 2020,“ informovalo stredisko.

7. septembra vplávala skupina bojových lodí NATO pod vedením torpédoborca ​​USS Ross do Barentsovho mora, kde ju odvtedy sledujú  námorné sily Severnej flotily.

(Pozn red. HD – USS Ross (DDG-71) je americký torpédoborec triedy Arleigh Burke . Je dvadsiatou prvou postavenou jednotkou svojej triedy. Postavený bol v rokoch 1995-1997 lodenicou Ingalls Shipbuilding v meste Pascagoula v štáte Mississippi . Torpédoborec bol objednaný v roku 1992, dňa 10. apríla 1995 bola zahájená jeho stavba, hotový trup bol spustený na vodu 22. marca 1996 a 28. júna 1997 bol zaradený do služby.)

VIDEO: Ruská vojenská loď nasledovala americký torpédoborec do Čierneho mora

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info