HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ruská ponorka testovala v Barentsovom mori protiponorkovú strelu

Zdroj: press-service of JSC PO Sevmas

Viacúčelová ponorka ruskej severnej flotily vypálila v Barentsovom mori protiponorkovú raketu, informovala novinárov tlačová služba flotily.

Ruský minister obrany vníma, že NATO plánuje presunúť viac amerických síl do Poľska. „Posádka viacúčelovej jadrovej ponorky z jednej z podmorských divízií Severnej flotily v Barentsovom mori vystrelila v rámci vykonávania protiponorkových úloh protiponorkovú strelu na podmorský cieľ,“ uviedla tlačová agentúra. Informuje portál tass.com.

Podľa tlačovej agentúry vystrelená cvičná strela nemala ostrú bojovú hlavicu. „Ponorka bola konfrontovaná s ďalšou jadrovou ponorkou z inej divízie, ktorá tiež simulovala streľbu z protiponorkovej rakety,“ informovala agentúra.

Obchodná konkurencia pre nemecké tanky Leopard prichádza z Južnej Kórey (video)

Pred niekoľkými dňami si posádky jadrových ponoriek v simulovanom súboji precvičovali streľbu z torpéd. Ruské riadiace stredisko obrany predtým informovalo, že formácia vojenských lodí NATO vedená torpédoborcom USS Ross vplávala do Barentsovho mora a jej aktivity monitoruje severná flotila.

Kráľovské námorníctvo Spojeného kráľovstva nedávno oznámilo, že krajiny NATO uskutočnia námornú operáciu za polárnym kruhom, aby demonštrovali “dodržiavanie voľnej plavby” v tomto sektore.

Tretia svetová nebude, ruská ponorka Omsk pri Aljaške „iba“ cvičila

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info