HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Herec Martin Huba o zosnulom Menzelovi (†82): Jeho odchod trval príliš dlho?!

Jiří Menzel & Martin Huba / Facebook (Sukničkáři)

Zosnulý Jiří Menzel sa počas svojej kariéry stretol na natáčaní i s radom slovenských hercov. Jeden z nich, konkrétne Martin Huba, prehovoril o odchode slávneho režiséra, informuje portál Stars24. Čo prezradil?

Správa o úmrtí legendárneho českého herca Jiřího Menzela (†82) rezonuje aj po niekoľkých dňoch, a to aj u nás na Slovensku. Napokon väčšina z jeho slávnych filmov vznikla v dobách spoločného štátu a hrali v nich aj slovenskí herci.

Spolupracovať s držiteľom Oscara sa pošťastilo aj Martinovi Hubovi. „Jirka Menzel bol človekom, ktorý v každej chvíli dokázal nájsť jej poéziu. Stretnúť sa s ním bolo vždy veľké šťastie, či už pri práci alebo v súkromí. Jeho smrť je veľká škoda. Stalo sa, čo sa stalo,“ prezradil webu čas.sk.

Česko je v slzách: Zomrel známy oskarový režisér Jiří Menzel (†82)

Zároveň však dodal, že smrť bola pre režiséra vyslobodením. „My, ktorí sme spoznali príbeh a zázemie jeho posledných rokov, tak sme mu tento odchod dopriali, pretože to pre neho jednoducho nebolo ľahké,“ konštatuje herec.

„Viete, ako som hovoril, že každá chvíľa má svoju poéziu, tak poetická chvíľa Jirkovho odchodu trvala až príliš dlho. Myslím si, že je dobré, že už objavuje novú poéziu niekde hore,“ dodal Huba duchaplne.

Hana Zagorová (74) sa musí po prepustení z nemocnice opäť vrátiť! „Môže za to tá mrcha…“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info