HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Hrozivá nehoda horských záchranárov (VIDEO)

Terénne auto s piatimi záchranármi sa na strmom svahu niekoľkokrát prevrátilo. Koláž: redakcia (Zdroj: video Facebook / Policajný zbor SR)

Piati záchranári cestou na zásah k zranenej turistke v Malej Fatre sami havarovali. Ich vozidlo sa na strmom svahu niekoľkokrát prevrátilo. Všetci sa zranili, jeden z nich je vo vážnom stave.

V terénnom aute Horskej záchrannej služby (HZS) boli traja profesionáli a dvaja dobrovoľníci, ktorí smerovali k zranenej turistke na Poludňový grúň. Cestou po zjazdovke nad Chatou na Grúni sa však zo zatiaľ presne nezistených príčin prevrátili. Na miesto nehody, ktorá sa stala v piatok popoludní, boli okamžite vyslané záchranné zložky, medzi nimi aj vrtuľníková záchranná zdravotná služba. K zranenej turistke sa vybral ďalší tím.

 

Aktuálne sú všetci v stabilizovanom stave. Dvoch dobrovoľných záchranárov po ošetrení prepustili domov. Jedného z profesionálov museli kvôli vážnym zraneniam operovať, ale je mimo ohrozenia života. Ďalší dvaja zostávajú v nemocnici a lekári monitorujú ich zdravotný stav. Na sociálnej sieti o tom informovalo ministerstvo vnútra.

V obci Ždiar zhorela drevená chata, škodu predbežne odhadli na 200-tisíc eur

Do Fakultnej nemocnice v Žiline po nehode smerovali prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek a štátny tajomník ministerstva vnútra Vendelín Leitner. Rodinám zranených vyjadrili podporu a ponúkli im pomoc.

Video zdieľal na svoje stránke aj Policajný zbor SR. Zábery nemusia byť vhodné pre deti a citlivejšie povahy:

V Univerzitnej nemocnici Bratislava platí zákaz návštev na lôžkových oddeleniach

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info