HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Svedectvo detí z nočnej mory v skateparku: Chlapci dievča (†12) vyslobodzovali, kým jej horeli vlasy

oheň hasiči požiar
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Nevinná detská hra v skateparku v českom Ostrove sa zvrtla na nočnú moru. 12-ročnú dievčinu videlo horieť a umierať jej osem kamarátov po tom, ako jedna zo školáčok škrtla zapaľovačom až príliš blízko molitanových kociek. Chlapci z partie sa rozhodli celú nešťastnú udalosť objasniť, píše portál Extra.

Skupina deviatich maloletých v piatok popoludní vyrazila do skateparku v Ostrove, kde sa chceli hrať. Areál bol vďaka dobrému počasiu otvorený, okrem doskočiska plnom molitanových kociek. Tie slúžia ako záchranná plocha pri dopade, keby sa nejaký kúsok na skateboarde alebo bicykli nepodaril.

Priestor s molitanom bol uzamknutý a nemalo byť možné sa k nemu dostať. Deti však pre Blesk uviedli, že v stredu zábranu posunuli a vytvorili tým zhruba 30 cm širokú medzeru, ktorou sa dostali dovnútra. Potom sa hrali na molitanových kockách. Táto zábava by skončila zrejme len napomenutím a evakuáciou z areálu. To sa zmenilo vo chvíľu, keď jedna z dievčin (12) vytiahla zapaľovač a škrtla.

V skateparku zhorelo dievča (†12): Uviazla v u-rampe, starosta oznámil podrobnosti

„Videl som plameň. Sfúkol som jej ho a s kamošom sme sa zdvihli, že vylezieme von, pretože sa nám to nepáčilo. Lenže ona znova škrtla zapaľovačom, plameň už bol teraz väčší a všetko hodila do rohu. To sme už neuhasili,“ prezradil Blesku trinásťročný chlapec.

Molitan začal okamžite horieť a skupina školákov sa dala na útek. Von sa mohli dostať len pomocou veľmi úzkej medzery vo výške 1,5 metra. Keď sa deti snažili dostať von, prevládal strach, panika a zmätok.

Za zhodenie dieťaťa a ženy pod vlak nepadol žiaden trest. Súd nariadil Afričanovi liečenie

Dievčaťu sa však ako jedinej medzerou preliezť nepodarilo, zasekla sa. „Nemohla von, aj keď ju chlapci ťahali. Začali jej horieť vlasy, kraťasy a nadýchala sa dymu, spadla späť do molitanu a zhorela,“ vykreslil nešťastie ďalší svedok (12).

K tragédii prišli všetky záchranné zložky, ale dievčaťu z Chomutova, ktorá prišla do Ostrova na prázdniny, už pomôcť nevedeli. Svojim zraneniam nakoniec podľahla. Pri plote skateparku vzniklo pamätné miesto, kam ľudia začali nosiť sviečky a vešať kvety okolo jej fotky. Ostatné deti mali neuveriteľné šťastie, že plameňom stihli utiecť. Areál je do odvolania uzavretý a celý prípad naďalej vyšetruje polícia.

Ohavná vražda: Otec odrezal spiacej dcére hlavu kosákom, dostal iba deväť rokov väzenia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info