HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

V skateparku zhorelo dievča (†12): Uviazla v u-rampe, starosta oznámil podrobnosti

Facebook (Skatepark Ostrov) (Hasiči Zákupy) / Fotokoláž (Redakcia HD)

Českom otriasa hrozná správa. V Karlovarskom kraji v meste Ostrov zhorelo len 12-ročné dievča, ktoré sa s ďalšími dvoma kamarátkami hrali v tamojšom skateparku. Školáčky sa bavili tým, že podpaľovali molitanové doskočisko. Zábava sa im ale vymkla z rúk a dievčina zhorela, keď sa nestihla vymaniť z konštrukcie u-rampy.

Ako uviedol portál Extra, k osudnej udalosti došlo v skateparku, ktorý stojí neďaleko tamojšej polikliniky. Dievčatá sa tam hrali na u-rampe, ktorá je bežne otvorená. „Doskočisko ale bolo dnes zamknuté,“ informoval pre iDnes starosta mesta Jan Bureš.

Podľa neho dievčatá vbehli dnu, aj keď tam nemali čo robiť. „Podľa toho, čo viem, dievčatá nejako posunuli zábranu a vliezli dnu,“ uviedol starosta Ostrova. Zároveň dodal, že na mieste sú kamery. To ale dievčaťu nebolo nič platné.

Za zhodenie dieťaťa a ženy pod vlak nepadol žiaden trest. Súd nariadil Afričanovi liečenie

K tragickému incidentu došlo v piatok okolo 17. hodiny. „K prípadu vychádzali po 17. hodine hneď dve sanitné vozidlá,“ uviedol hovorca Zdravotníckej záchrannej služby Karlovarského kraja Radek Hes. Podľa neho už ale nebolo možné dievčaťu pomôcť.

Ako informovali Novinky, dievčatá preliezali konštrukciu a snažili sa pred ohňom utiecť. Dvom z nich sa to podarilo, dvanásťročná dievčina sa však nezvládla vyslobodiť. Incident teraz vyšetruje polícia.

„Presné príčiny a okolnosti udalosti sú v šetrení kriminalistov. Vzhľadom k veku poškodenej a vzhľadom na jej rodinu nebudeme k prípadu poskytovať žiadne bližšie informácie,“ uviedol pre web TN.cz policajný hovorca Jakub Kopřiva.

Manželov influencerov v Iráne odsúdili na bičovanie a roky odňatia slobody

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info