HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Tragédia pri Liptovskom Trnovci: Nevyhasli len životy, ale aj sen nádejného futbalistu Dávidka (†6)

Facebook (Slovak Assistance), Pixabay / Fotokoláž (Redakcia HD)

Z bežnej dovolenky sa stala nočná mora! Deväťčlenná posádka dodávky idúca v smere na Liptovský Trnovec sa zrazila s protiidúcim autom. Bilancia bola desivá! Štyria mŕtvi chlapci a jeden dospelý. Jeden z chlapcov mal veľký životný sen. Dávidko (†6) sa chcel stať profesionálnym futbalistom, píše portál Extra.

Okresné mesto Stropkov sa zahalilo do smútočnej atmosféry. Z neho totiž pochádzalo všetkých päť obetí tragickej autonehody. Z deviatich ľudí na palube zomreli štyria chlapci: Dávid (†6), Tobiáš (†10), Oliver (†11) a Tadeáš (†11) a otec rodiny Marián (†43).

Ako jediný prežil Mariánov syn Majko (2), ktorému zachránila život autosedačka. Jedným z tragicky zosnulých chlapcov bol aj Dávidko, ktorý mal veľký životný sen. Chcel sa stať profesionálnym futbalistom a navyše mal po prázdninách nastúpiť do základnej školy.

TRAGÉDIA: Pri nehode prišli o život šyri deti a jeden dospelý (aktualizácia)

Všetci sa na neho už veľmi tešili a podľa známych bol Dávid veľmi bystrý a všestranne nadaný chlapec. „Je nám hrozne ľúto, čo sa stalo, veľmi nás to zasiahlo. Dávidko bol zlaté, milé a usmievavé dieťa. Navštevoval triedu motýľov. Všetci myslíme nielen na neho, ale aj na ostatných, pretože u nás prežili kúsok svojho detstva,“ oznámila webu Pluska.sk riaditeľka materskej školy A. Hlinku Ľudmila Hečková.

Malému Dávidovi nechali rodičia detí vyrobiť srdiečko, na ktorom je napísané: „Posielame pozdrav do nebíčka, Dávidko náš, pre teba. Chýbaš nám a nikdy na teba nezabudneme. Tvoji spolužiaci z triedy motýlikov.“

Po Mariánovi zostala manželka, dvojročný Majko a osemročná Janička, ktorá je handicapovaná. Marián bol hlavou rodiny a staral sa o to, aby sa mali všetci dobre. Pre celú rodinu a hlavne pre manželku Janu je to obrovská strata.

TRAGÉDIA: Osemročný chlapec následkom zrážky s nákladným motorovým vozidlom podľahol

Malá Janička o sebe nevie, nekomunikuje a nehýbe sa. Išlo o prasknutú pupočnú šnúru, kolaps pri pôrode a následne oživovanie, ktoré spôsobilo mozgovú obrnu a spastickú kvadruparézu s pridruženou epilepsiou.

Pomôcť môžete aj vy! Rodina vyhlásila zbierku na webe Zlavomat.sk, kam ľudia poslali rodine už takmer 15 tisíc eur. Na pomoc pozostalým bol tiež zriadený transparentný účet, na ktorý môžete prispieť aj vy. Číslo účtu je SK52 0200 0000 0017 8421 5556.

Český autobus narazil do odstaveného nákladiaku. Jedna žena zomrela (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info