HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Prečo sa Karel Gott (†80) pred smrťou pustil do Duchoňa?

Karol Duchoň & Karel Gott / Facebook (Ľubomír Cagarda)

Mnoho spevákov sa pokúšalo atakovať jeho neotrasiteľnú pozíciu, nikomu sa to však nepodarilo. V mnohých prípadoch si Karel Gott presne uvedomoval, prečo to jeho konkurentom nevyšlo. Stačí si spomenúť na  kolegu Karola Duchoňa, píše portál Stars24.

Karel Gott bol prakticky neustálym hegemónom Zlatého slávika, pár slovenským spevákom sa ho však podarilo v tejto ankete popularity poraziť. Karol Duchoň sa ale medzi nich nikdy nezaradil. Majster možno dobre vedel, prečo to tak bolo.

„Neviem, či ho k tomu niekto viedol, ale mal som pocit, že s ním nikto nediskutoval o tom, čo by mal spievať a dal mu to príkazom. Dokonca som mal dojem, že mu nikto nikdy nenapísal pieseň, ktorá by sa stala jeho legitímnym hitom,“ povedal pred rokmi legendárny Kája.

Neuveriteľné! Podobné správanie by od Karla Gotta čakal len málokto

„Domnievam sa, že aj pesnička V slovenských dolinách vznikla na objednávku televízie tesne potom, čo z republiky emigrovali tisíce ľudí a komunistická ideológia potrebovala všemožnými spôsobmi prebudiť vlnu národného patriotizmu,“ konštatoval Gott.

Podľa jeho názoru nemal Karol Duchoň nikdy šťastie, aké by si zaslúžil. „Myslím, že ani v tejto skladbe sa nemal šancu prejaviť ako typický Duchoň,“ dodal.

Otto Weiter mesiac po smrti manželky (†47): Už má za ňu náhradu!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info