HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Sýrska štátna televízia informovala, že Assad “utrpel záchvat slabosti”

Na archívnej snímke z 9. novembra 2019 sýrsky prezident Bašár Asad reční v Damasku. / TASR (AP)

Sýrska hlava štátu Bashar al-Assad musel na niekoľko minút prerušiť prejav pred poslancami parlamentu, išlo o dôležitú správu o stave štátu a výročnú správu prezidenta. Dôvodom bol údajne nízky krvný tlak.

Sýrsky prezident Bašár al-Assad , ktorý už viac ako deväť rokov využíva svoju moc v občianskej vojne proti početným povstaleckým skupinám, počas prejavu novovytvoreného parlamentu v Damašku podľa magazínu Der Spiegel zjavne utrpel kolaps.

Sýrska štátna televízia informovala, “že Assad musel prerušiť svoj prejav na niekoľko minút z dôvodu „nízkeho krvného tlaku“. Potom mohol svoje vystúpenie už bez väčších ťažkostí dokončiť.

Ruské vzdušno-kozmické sily dostanú útočné drony dlhého doletu v roku 2021

Sýrsky parlament sa skladá síce z demokraticky zvolených členov, ale výlučne z tých, ktorí sú lojálni vládcovi. Prezidentovo parlamentné vystúpenie nebolo vysielané v priamom prenose, záznam má byť v Sýrii vysielaný večer.

Oficiálny Sýrsky vládny účet na Twitteri tiež ponúkol správy o kolapse prezidenta spolu s fotografiou, ktorá zjavne ukazuje, že Asad sa prihovára poslancom parlamentu.

Všetko, čo vieme o ruskej vakcíne „Sputnik V“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info