HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Zomrela Irena Sedlecká (†91): Freddie Mercury vďaka nej znova „povstal z mŕtvych“!

Twitter (@MatamisDenis) (@Anne47Anne) / Fotokoláž: Redakcia HD

Freddie Mercury vďaka nej „povstal z mŕtvych“. Minulý týždeň zomrela sochárka Irena Sedlecká, ktorá je autorkou sochy legendárneho speváka vo švajčiarskom Montreux, informuje portál Stars24.

Vo veku 91 rokov zomrela v utorok v Londýne sochárka Irena Sedlecká, ktorá vytvorila sochu speváka Freddieho Mercuryho v nadživotnej veľkosti, ktorú nájdete vo švajčiarskom meste Montreux na brehu Ženevského jazera.

Sedlecká je rodáčkou z Plzne. V roku 1967 sa však rozhodla spolu s manželom a tromi deťmi z vtedajšieho Československa emigrovať a jej druhým domovom sa rovnako ako u Mercuryho, rodáka zo Zanzibaru, stala Veľká Británia.

Bude Freddie Mercury ešte raz na striebornom plátne? Queen pripustili, že je to možné!

Mercury nie je jedinou známou osobnosťou, o ktorej umelecké stvárnenie sa Sedlecká postarala. Na svedomí má aj portrét britského oscarového herca a režiséra Laurence Oliviera.

A prečo sa vlastne Mercuryho socha nachádza vo Švajčiarsku? Montreux bol domovom nahrávacieho štúdia Mountain Studios, kde Queen nahrali mnoho platní. V roku 1978 ho dokonca zakúpili a neskôr predali svojmu dvornému producentovi Davidovi Richardsovi.

Queen sa dočká obrovskej pocty! Zatiaľ sa to podarilo len Beatles a Pink Floyd

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info